Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az idei fesztiválon fellépett a sepsiszentgyörgyi Plugor Sándor Művészeti Líceum magyar és román drámatagozata Fazakas Misi és Mucha Oszkár vezetésével, a brassói Grimasz Bálint Ferenc rendezésével, a marosvásárhelyi Refi színpad Márton Csilla irányításával, valamint a kovásznai Kőrösi Coma Sándor Diákszínpad Molnár János vezetésével. A meghívottak listáján szerepelt még a segesvári Carpe Diem, valamint a panciui színjátszó csoport, de a két társulat végül nem jelent meg.
A bemutatott darabokat Zorkóczy Zenóbia színésznő, Ferencz Éva, az Udvarhely Alkotótábor szervezője, illetve Popa Annamaria, az Andrei Mureșanu Színház igazgatónője alkotta zsűri szakvéleményezte. A döntésük értelmében első helyezett lett a Plugor Sándor Művészeti Líceum magyar drámatagozata, őket követte a KCSS Diákszínpad, illetve a Refi színpad. A román nyelvű előadás kategóriájában, egyedüli benevezőként, első helyezést ért el a Plugor Sándor Művészeti Líceum román drámatagozata. A brassói Grimasz előadása eredetiségi különdíjban részesült. A színészek és vezetőik serleget, oklevelet, illetve könyvjutalmat kaptak, ez utóbbi adományt a Szent Gellért Lovagrend kovásznai szervezete ajánlotta fel a szervezőknek.
A darabok méltatása kapcsán Zorkóczy Zenóbia elmondta, bár diákszínjátszókról van szó, olyan alakításokat is látott, amelyek már a profi kategóriában is megállnák a helyüket. Külön méltatta a győztes csapat Antigoné című darabját, amiért ennyire hitelesen színre vitték a művet. Ferencz Éva szerint az előadott művek hihetetlenül pontos tükröt tartottak a felnőtteknek.
Megkérdezésünkre Bálint Ferenc rendező elmondta, bár először vesznek részt a kovásznai fesztiválon, mindenképp elégedettek a szervezéssel, illetve a lehetőséggel, hogy a szórványból (Brassó mellől) érkezve is megmutathatták munkájuk eredményét a fürdővárosban.
A rendezvény egyik főszervezője, Molnár János lapunknak úgy értékelte, hogy a rendezvény színvonalának a fokmérője, hogy nem voltak értéktelen darabok a fesztiválon. Minden csapat a legjobb formáját hozta, ügyesen szerepeltek a diákok, és a rendezők is kitettek magukért. A verseny mellett fontos része volt a fesztiválnak, hogy a színjátszók egymás előadásait látva leshettek el technikákat, fortélyokat. Molnár János leszögezte: jövőben ismét megszerveznék az immár 9. Juventus Fesztivált Kovásznán.