Vetró-plakettet avattak Mezősámsondon
Bethlen István gróf, egykori magyar miniszterelnök bronz emlékplakettjét leplezték l...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Gáspár Krisztina élete ezen felismerés által nyert értelmet, hiszen nemcsak kislányával foglalkozik teljes odaadással, hanem más, sérült, fogyatékkal élő gyermekekkel, fiatalokkal is – úgy, hogy számára ez a foglalkozás teljes harmóniát, kiteljesedést jelent. „Születéstől a síromig egy küldetésben vagyok én” – írja egyik, az Arcélek című könyvében megjelent versében. Mi pedig arról kérdeztük, mit is jelent számára ez a küldetés.
– A versírás számomra terápia. Úgy érzem, mindaz, amit verseimbe beleírtam, ki kellett jöjjön belőlem, így érzem teljesnek magamat. Nem vagyok az a könnyen megnyíló embertípus, amikor verset írok, nem is gondolok egy adott személyre, inkább általánosságban az életemről, az életünkről írok, ezért is a könyv alcíme: Mindennapjaink. A mi mindennapjaink.
A személyes névmás mögött pedig további, fogyatékkal élő gyermekek, fiatalok vannak, akikkel Krisztina személyesen foglalkozik időt és energiát nem kímélve. Mikor arról kérdeztük, ez nem megerőltető-e, csak legyintett: ez az ő élete. Egy zenés csoportot hozott létre a fogyatékkal élőkkel, melyet immár négy éve vezet, irányít. A próbákat a lakásán tartják. Különböző helyekre járnak el énekelni, zenélni, ami már önmagában is élményt jelent a fiataloknak. Székelyudvarhelyen, Sepsiszentgyörgyön is felléptek, jelenleg pedig a baróti őszi vásárra készülnek, aztán december 3-án, a fogyatékkal élők világnapján is koncerteznének.
„Mindig, mindenhonnan élményekkel térünk haza, a gyermekek szeretik ezeket a kirándulásokat, a zenélés pedig segíti őket a fejlődésben, az együttlét pedig a szocializálódásban” – mondta Krisztina.
Ő egyébként Down-szindrómás kislánya születése után végezte el a pszichológiát és a gyógypedagógiát az egyetemen, mégis azt mondja, nem lehet könyvekből megtanulni, hogyan kell a fogyatékkal élőkkel foglalkozni.
„A legeslegfontosabb a velük való személyes kommunikáció. Meg kell ismerni őket, utána lehet a fejlesztésüket elkezdeni” – állítja meggyőződéssel. Többen kérdezték azt is tőle, hogy versek helyett miért nem inkább szakkönyveket ír, erről neki az a véleménye, hogy az ilyesmit nem lehet egy könyvben összefoglalni, mint valami receptet. „A fogyatékkal élők a leginkább szeretetéhesek, aki ezt tud adni nekik, az minden terápiát felülmúl” – vallja, és ezt is adja gyermekének, de más fogyatékkal élőknek is, mert ez a küldetése, ahogy azt megírta.
Úgy fogalmazott, mindenben gyermeke motiválja, mert „ha neki jó, akkor nekem is jó”. És folytatni szeretné a versírást, csakúgy, mint a fogyatékkal élőkkel való foglalkozást is – emberként, anyaként olyan lélekkel, melynek figyelme és szeretete mindenre, mindenkire kiterjed.