Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A brassói, már több, különböző műfajú könyvvel büszkélkedő vegyészmérnök lányát látogatta meg Új-Zélandban is, és most Ausztráliában is, ezt a kellemes eseményt pedig összekötötte az új, kontinensnyi ország felfedezésével, természetesen alapos dokumentálódás után – árulta el Vandra Attila írótársa, M. Simon Katalin faggatózására. Élményeit könyvben is megírta Eukaliptuszok és kenguruk címmel (ezt a Brassói Lapok és a Héttorony irodalmi portál sorozatban közölte), ezért aki nem elégedett meg a szűk óra alatt megszerzett ismeretekkel, onnan további részleteket is megtudhat.
Ennyi idő csak éppen arra volt elég, hogy erről a tőlünk nézve legtávolabbi és legkisebb földrészről további leg-eket tudjunk meg: hogy a legöregebb, legmelegebb, legszárazabb, a legritkább népességű, de közbiztonsága is a legjobb. Aborigén őslakosai a legrégebbi folyamatos kultúra őrzői, hamarabb ismerték a nap és hold mozgása, illetve az árapály összefüggését, mint az európaiak. Naptárjuk 27 ezer éves, legendáikban őrzik 40 ezer éve kihalt állatok és elsüllyedt területekről való tudást.
Ettől eltekintve is Ausztrália számos kuriózumot rejt, például az egyedül itt honos tojásrakó és erszényes emlősöket. A világ leghosszabb krokodiljainak ad élőhelyet, de a legnagyobb giliszta, csótány, tücsök és hangya is itt él. Növényvilágának 90%-át az eukaliptuszok jelentik, amelyek ugyanakkor a föld legmagasabb fái, elérik a 100 métert is.
Vandra Attila ausztráliai útikönyve megrendelhető, az érdeklődők a vandraattila@gmail.com e-mail-címre írjanak.