Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Színház az egész világ címmel tartott érdekes előadást a Sapientia EMTE Csíkszeredai Karának egyetemi adjunktusa, dr. Prohászka-Rád Boróka kedd este a sepsiszentgyörgyi Tein Teaházban. Ennek során többek között a színházi élmény mibenlétére kereste a választ.
Bevezetőjében az előadó végigvezetett a drámairodalom, illetve színháztörténet fontosabb állomásain, rámutatva, hogy Kr. e. 1500-ban ez a művészeti ág Kínában már virágzásnak indult, de több ezer éves múltra tekint vissza Japánban és Indiában is. Európában jóval később, Kr. e. 600-ban szökkent szárba az ógörögöknél, majd a római kultúrának is szerves részévé vált. Ekkor az előadások tömegmozgató erővel bírtak, amit például az athéni 14 ezer férőhelyes Dionüszosz-színház mérete is jól érzékeltet.
A jelen színházáról szólva hangsúlyozta, a nézőben már nem akarja a valóság látszatát vagy illúzióját kelteni. A színházi élmény különlegességét pedig egyrészt magában a térben vélte felfedezni, hiszen nem otthon, hanem egy erre kijelölt helyen részesülünk benne. Másrészt ez a közösségi voltában is rejlik, ugyanis a nézőtéren többedmagunkkal ülünk, az ott uralgó sötétség viszont lehetőséget biztosít az egyéni átélésre is.