Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ebben a buborékban, melybe ezúttal a Mikó díszterme belekerült, az irodalom pulzált és vele együtt mindaz, amiről szólt. Amikor Juhász Anna megszólalt, mint egy lángcsóva cikázott szerzők, gondolatok, irodalmi élmények, adalékok és sztorik között. Könnyű neki, hiszen édesapja, Juhász Ferenc költő mellett úgy nőtt fel, hogy belélegezte az irodalmat. Az irodalomóra egyik alapkövéül is édesapja egy gondolatát választotta, mely „betöltötte gyermekkorát”.
– A költő nem tesz mást, csak tűzliliomot ültet a lét szívébe. Elmondja a világot és meg akarja változtatni a világot. A jóság küldötte ő, az élet énekese és társa a halálnak. Énekel, míg a száját be nem tömi a föld. És mindenkinél jobban vágyódik a szabadságra és a szerelemre. Tulajdonképpen az irodalom az is, ahogy egymásra nézünk – fejtegette Juhász Anna.
Kosztolányi Dezső, Harmos Ilona, Babits Mihály, Nemes Nagy Ágnes, Pilinszky János, Tamási Áron – csak néhány azon nevek közül, akikre a rendhagyó irodalomórán villanófény vetült. Végül Tamási „Azért vagyunk a világon, hogy valahol otthon legyünk benne” gondolatához kapcsolódva Bartis Attila is megszólalt. Érezhetően és bevallottan máig nem heverte ki, hogy 1984-ben, 16 évesen otthont-hazát cserélt, Marosvásárhelyről Budapestre költözött, és hat évig nem is jöhetett haza.
– Azt gondolom, az iskola keretében, a mi rendszerünkben nem tudatosulhat bennünk, mit jelenthet az irodalom. Ez csak személyes szinten megtapasztalható. Ez az óra talán abban segíthetett, hogy aki már megtalálta, vagy legalább keresni kezdte, hogy mi az irodalom, abban felerősödhetett, beigazolódhatott, hogy nemcsak a felszínen működik ez az egész – mondta Anna, egy tizenkettedikes diáklány az óra végén.
„Tűzliliom, a lét szívében ?!”
A láng, mely éget, és feléget, pusztítva tisztit, úgy lobog…Tisztulva várd a holnapod. s ne félj !
Érted van a Vers, a Költemény! Keresnek Téged a Szavak ! Úgy szóljanak azok, hogy értsd , sorsodnak
lényegét ! A tét, a lét ! Nem mindegy az, hogy hogyan írnak ! A tartalom, a lényeg ! Tereljenek igaz
szavak ,fények felé… Reménykeltő, ha utadon, Veled vannak, ha Ők kisérnek…
„Tűzliliom, a lét szívében…” Találj reá Barátom ! Ne botorkálj, ne botladozz ! Kutasd ,keresd a jót, s a szépet ! Ezen, az elhajlott világon…