Szentegyházi filisek a céhes városban
Idén Kézdivásárhelyen ünnepli a magyar kultúra napját Kovászna Megye Tanácsa és a Ko...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Szerda este a kézdivásárhelyi Vigadó Galériában, a március 15-i ünnepség keretében megnyitották Makó András Pakson élő festőművész Összetartozunk című kiállítását.
Az érdeklődőket Szöllősi Tamás KVISZ-elnök köszöntötte, majd méltatta a tárlatot. Makó András művészetéhez a realizmus és a szürrealizmus áll közel, de képein a szimbolizmus elemei is fellelhetők. A színharmónia, a színek tisztasága meghatározza festményei hatóerejét. „Munkájára az egyetemes jelképrendszer használata jellemző, témáit elsősorban életéből, környezetéből meríti, ugyanakkor bibliai és mitológiai ihletésű festményei is vannak”, hangzott el.
A Szatmár megyei Kökényes községből származó művész elmondta, a tárlat képeinek összeválogatásában az volt a fő szempont, hogy az erdélyi témájú művek mellett a Paksot és környékét ábrázoló festmények is jelen legyenek. Az eseményt Tóth Éva és Besenyei István, a mezőkövesdi Matyó Néptáncegyüttes tagjai, valamint Borcsa Zsombor (Petőfi Sándor-iskola, V. osztály), a szavalóverseny 3., és Barbócz Zsolt (Nagy Mózes-líceum, XII. osztály), a szónokverseny 2. helyezettjének előadása tette színesebbé.