Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az érdeklődőket Székely Géza, a tábor művészeti vezetője köszöntötte, a kiállító érdemeit méltatva. „Sárosi Csaba a kortárs grafika kiváló képviselője, akinek korunkról, társadalmunkról határozott véleménye van, és ezt korszerű grafikai eszközökkel adja tudtunkra.” A tárlatot méltató dr. Deák Ferenc Loránd megjegyezte, Sárosi Csabánál a grafikai műfaj és anyaghasználat hosszabb periódusra való kijelölésével együtt változik a motívumok átrendeződése, amelyben gyerekkori traumatikus élmények egyre elvontabb jelképiséggel bírnak, és egy apa nélküli familiáris történetsort a történelemtől túlingerelt társadalmi kontextusba épít be.
– Korai munkáin látható, hogy szétszakított családszilánkok is beékelődtek szúrótüskeként emlékezetébe. Nagyon érzékeny a társadalmi széthúzásokra, diffúziókra, feszültségekre, és ezekre nagyon élesen reagál – hangsúlyozta. Kiemelte, a rendkívül tevékeny grafikus alkotásaiban különböző periódusok figyelhetők meg, amelyekre egy-egy motívumkészlet eluralkodása, illetve az ahhoz társuló grafikai megoldás jellemző.
– Így például 2003–2007 között érdekes tusrajz-sorozatokkal gazdagította életművét, ahol fontos volt, hogy ő, az értelmiségi ember hogyan válaszol a kultúrára, a művészetre. 2017 óta sokkal tágabbra nyitja a kaput, és ezt a mostani sodrást, társadalmi átalakulást, az értékvesztést viszi papírra. Már nem az egyéni, személyes élmény a fontos, hanem, hogy a megélt tapasztalattal mit lehet elmondani a világról – vélte.
Hangsúlyozta, az alkotó művészetében egész jelképtár felvonultatható. „A korábbi képeken látható volt, mennyire központi a gyergyói vágyott otthont is jelentő repülő ház motívum, aztán a fenyőfa, hiszen számára mindig fontos volt a kritikusan, sok fájdalommal megjelenített erdélyiség. A fájdalom esetében mindig a Janus-arc, a kétértelműség, hiszen egy vigyorral minden elesettségből felemelkedik. Említést érdemel a Chaplin-motívum is, akinek csetlő-botló alakjával saját ars poeticáját vitte mindig a néző felé.”
Sárosi Csaba lapunknak elmondta, az utóbbi három év töredékét bocsátotta közszemlére, és hamarosan évfordulós kiállításra készül. „November 23-án töltöm be a hetvenedik életévem, és egy ideje tervezek egy egyéni kiállítást az Incze László Céhtörténeti Múzeumban. Bízom benne, ha a járványhelyzet is engedi, november elején megcsinálhatom.” Arra a kérdésünkre, hogy mi inspirálja, így válaszolt. „Bármi megihlet. Bármit látok, hallok, találok, valami gondolat születik belőle: lehet egy ingmárka-név, egy Mátyás-fiamtól születésnapomra kapott Navaja bicska, a készruhagyárba vonuló hölgyek vagy katonaságbeli élmény”.
Az eseményt a Gergely Tamás és Szóró Dorina által irányított, felsőháromszéki furulyacsoport előadása zárta.