Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Július 11–12-én tartották az első akadálymentesítési hálózatépítő konferenciát a sepsiszentgyörgyi Írisz Házban.
Makkai Péter, a Diakónia Keresztyén Alapítvány igazgatója köszöntőjében összefoglalta a konferencia céljait, többek között azt, hogy azon szervezetek és egyházközösségek, amelyek a fogyatékkal élőket támogatják, a társadalomba beépülésüket segítik, találkozhassanak és megihlessék egymást. Ebből a célból jött létre a Fogyatékkal élők inklúziója nevű projekt, amely arra összpontosít, hogy rugalmasabb, befogadóbb és megértőbb gyülekezetek alakuljanak ki a fogyatékkal élőkkel szemben. Ismertettek egy új programot is, ami a fogyatékkal élők szüleinek a támogatását tűzte ki célul. Az önállóságra nevelő programok akkor hatékonyak, ha a szülőket is csatlakoztatják, megismertetve őket a program értelmével, lépéseivel, hogy otthon is gyakorolhassák, maximálisan támogatva az érintett családtagjukat, és mindazokat, akik szeretnének a társadalom hasznos tagjaivá válni.
„Ezeknek az intézményeknek, amelyek a fogyatékkal élőknek a fejlesztésével, integrálásával, munkahelyteremtéssel, meg hasonlókkal foglalkoznak, egyszerűen nincs energiájuk, erőforrásaik, személyzetük arra, hogy ezt a nagy kérdést is, a szülők problematikáját, nehézségét, hátterét lefedjék” – mondta Makkai Péter, hozzátéve, hogy ebben a gyülekezetek hatalmas segítséget jelenthetnek. Vincze Judit, a Királyhágó Melléki Református Egyházkerület előadótanácsosa, áhítatot tartott, amit Banga Erzsébet pszichológus szakmai előadása követett a Szülők szerepe a fogyatékkal élő fiatalok önállósodásában címmel.
A második nap áhítatát Szegedi László, az Erdélyi Református Egyházkerület előadótanácsosa tartotta, amit Kelemen Tibor, a Kovászna Megyei Munkaerő-ügynökség igazgatója előadása követett a Munkaerőpiac kihívásai a fogyatékkal élők számára címmel.
Simon Ábel