Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tárlat kurátora, dr. Bordás Beáta intézményvezető, művészettörténész köszöntő beszédében rámutatott, dr. Kovács Ádám gyűjteménye az elmúlt 22 év során alakult ki, és mára megkerülhetetlenné vált az erdélyi művészet kutatói számára. Nem véletlenül, hiszen amint a tárlat anyaga is jól érzékelteti, a 20. század eleji avantgárd irányzatoktól, a szürrealizmus 1960-as, 1980-as évekbeli lecsapódásán át a kortárs művekig a kolozsvári festészet termésének java fellelhető benne. Ugyanakkor a nagybányai iskola új festészeti nyelvezetet kereső tagjainak és az egyetemes művészet néhány klasszisának az alkotása is. Továbbá a 20. század eleji magyar művészet kiválóságainak, köztük Rippl-Rónai József, Czóbel Béla vagy Tihanyi Lajos vagy a hatvanas-hetvenes évek magyarországi neoavantgárdjának meghatározó személyiségei, Tót Endre, Pauer Gyula, Szentjóby Tamás, Erdély Miklós, Hajas Tibor művei is. És mellettük számos nemzetközileg elismert román művész, TristanTzara és Marcel Iancu, Victor Brauner, M. H. Maxy vagy Arthur Segal, a kortárs kolozsváriak közül pedig Adrian Ghenie, Nicolae Maniu, Cornel Brudașcu és Șerban Savu munkája.
A földszinti kiállítótérben a második világháború előtti, a III. emeletiben a világháború utáni időszak alkotásaiban lehet gyönyörködni, és a helyszínen a tárlat katalógusa is megvásárolható. A megnyitón személyesen jelenlévő, jogi és közgazdasági végzettséggel rendelkező, informatikai céget vezető dr. Kovács Ádám hozzászólásában elégedetten nyugtázta a művek önmagukban és összességében nyújtotta vizuális élményt, ami egy kiállítótérben sokkal jobban érvényesül, mint az irodákban, amelyeknek díszét képezik.
Örül, hogy ez alkalommal az erdélyi közgyűjteményekben nem szereplő Szántó György és Pál István, vagy Varga Albert alkotásai közül is sikerült némelyiket közszemlére helyezni. Az utóbbi művei 1930 óta nem szerepeltek erdélyi tárlaton és a Temesvári Múzeum kivételével közgyűjteményben sem találhatók meg.
Dr. Kovács Ádám az EMŰK-ben január közepén tárlatvezetést tart.
Fotó: Solymosi Incze Enikő