Cseh Tamásra emlékeznek a magyar kultúra napján
Rendkívüli előadással ünnepli a magyar kultúra napját a sepsiszentgyörgyi Tamási Áro...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A műhelymunka reggel 9-kor kezdődött a képtárban, a művész előadását lelkes, érdeklődő fiatalok várták. Szigeti a napot prezentációval kezdte, amelyben elsőként saját inspirációs módszereiről mesélt a jelenlévőknek, majd a ma élő, neves művészek munkáit, munkásságát is ismertette.
– Nagyon sok művésznél jelentkezik gyakran alkotói válság, ezért arról beszéltem többek között a fiataloknak, hogyan lehet életben tartani az alkotói állapotot. Egyáltalán hogyan lehet elkezdeni egy művet, hogyan lehet kitartani mellette, valamint, hogyan lehet rugalmasnak lenni. Hiszen időközben változhatnak a körülmények, változik benned valami, az anyagokban. Az alkotás flexibilis művelet. Azt próbáltam bemutatni a résztvevőknek, hogyan jut el egy inspirációs fotó a köztéri munkáig – vázolta Szigeti.
A művész elmondása szerint ő általában olyan objektumokat fényképez a városban, természetben, amelyeket nem szántak művészetnek, viszont valamiért mégis feltölthető olyan értelmezéssel, amitől művészetté válik.
– Az egyik inspirációs elemem például az antenna. Azoknál nincs formatervezés, nem fontos az esztétikum, csakis a műszaki követelményeket veszik figyelembe, ennek ellenére olyanok, mint valami digitális gombák, földönkívüliek, amelyek rászálltak az épületekre – magyarázta.
A bemutató után arra kérte a fiatalokat, hogy induljanak el a városban, és tekintsenek művészszemmel az épületekre, objektumokra, természeti adottságokra, és fényképezzék le azokat. A következő feladat pedig az volt, hogy ezek alapján tervezzenek köztérre egy alkotást, engedjék szabadjára a fantáziájukat. A motívumgyűjtés után a fiatalok a képtárban neki is fogtak műveiknek.
Csoma Dorka hetedik osztályos résztvevő kérdésünkre elmondta, nagyon élvezte a napot a művészszel.
– Csongor híres művész, nagyon érdekelt engem ez a műhelymunka. Szerettem a prezentációját is, de nagyon érdekes volt az is, hogy a városban más szemmel sétáltunk végig. Észrevettem benne a szép dolgokat, amelyekre máskor nem igazán figyelek. Én egy sárkányt tervezek a város központjába, jó nagy lesz, drótokból készül – mesélte a lelkes fiatal.