Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Amőba Alapítvány tevékenységét irányító Berecki Kinga meghívására érkezett Háromszékre, ahová rokoni szálak is fűzik. Felmenői között ugyanis a Székely Nemzeti Múzeumot megalapító Csereiné Zathureczky Emília is megtalálható. Édesapja a Csaba királyfi című rockopera szerzője és színpadra vivője, G. Nagy Ilián István író, költő, zeneszerző, édesanyja, G. Nagyné dr. Maczó Ágnes a Magyar Országgyűlés alelnöke volt a ’90-es években.
Lilla a lényéből áradó jósággal és szeretettel fűszerezett, természetes érzékenységgel megfogalmazott mondanivalójával lenyűgözte a Gyermekek Palotájának nagytermét megtöltő, zömében fiatal közönséget. Meleg hangvételű előadása során kiderült, a jelenleg Szerbiához tartozó Topolyát otthonául választó nő az anyaországi Püspökladányban született, ahonnan – több köztes állomás után – Budapestre vezetett héttagú családjának útja. Innen indult 18 évesen Milánóba, ahol a divatszakmában helyezkedett el, és hamarosan a nagyváros, majd New York, London, Párizs és Kína keresett fotómodelljévé vált.
Luxushotelekben, világhírű emberek társaságában élt és dolgozott. A pénz és a siker azonban nem szédítették meg, sőt boldoggá sem tették, hiszen neveltetésének köszönhetően a valódi értékek, vagyis a hit, szeretet, nemzethűség hordozója maradt. Édesapja rockoperájának a bemutatójára érkezett 2015-ben Csíksomlyóra, melynek ősi, szent szelleme megérlelte benne az elhatározást, hogy szakít eddigi, immár 12 esztendeje tartó életvitelével.
Így költözött Milánóból barátja szülőföldjére, Délvidékre, ahol ismét egyensúlyba került magával, összhangba a környezetével. Itt kerültek kezébe élettársa dédnagyapjának, Bosánszki Ferencnek levelei, aki hét évet töltött embertelen körülmények között Jugoszlávia hírhedt börtönszigetén, Goli Otokon csupán azért, mert magyarnak született, és vállalta ezt. Ugyanakkor megismerte a délvidéki magyarok hányatott sorsát, mely olyan sötét foltokat is rejteget, mint a bácskai vérengzés, melynek során 1944–45-ben 50 ezer ártatlan embert végeztek ki bestiális módon származásuk miatt.
Ezek a döbbenetes történetek, valamint máig gyűrűző hatásukra az ottani magyarságon eluralkodott és tömeges kivándorláshoz vezető reménytelenség késztették első könyve megírására. Ebben saját életútja ismertetésével, valamint a dicsőséges magyar múlt és értékeink felcsillantásával szeretné ráébreszteni délvidéki nemzettársait, de nem csak őket arra, hogy nem szabad feladni.