Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szervezők részéről Jánosy Zoltán lapunknak elmondta, korábban Magyarországon vett részt egy hasonló rendezvényen, és az ott tapasztaltak alapján úgy döntött, itthon is érdemes volna szervezni egy vadászkürtös találkozót. Mint fogalmazott, fontos maga az együttlét és az együttzenélés élménye, de a legfontosabb cél a magyar vadászati kultúra meghonosítása.
A tábor harminc résztvevővel zajlott. A Kovászna és Hargita megyéből érkező vadászokon, erdészeti szakembereken és érdeklődőkön kívül jelen voltak a magyarországi Vadászkamara Kürtegyüttes, a Koronauradalmi Vadászkürt Együttes és a Kiskunsági Vadászkürt Egyesület tagjai is. A kürtölés tudományát elsajátítani vágyókat három csoportba sorolták: a kezdő csoportban a befújási technikákat és a hangszer megszólaltatását lehetett gyakorolni, a középhaladó csoport tagjai fújástechnikájukat csiszolták, a haladó csoportban pedig komolyabb művek játszására került a hangsúly.
Európában a vadászkürtök használatát a német császári udvar fővadásza, Hans Heinrich Pless vezette be az 1850-es években. A kürt használatával nem csak a vadászat résztvevői közötti információk áramlását oldották meg, hanem az eredményes vadejtés végén is megadták a tiszteletet. Jánosy Zoltán szerint ma már szinte mindenre van kürtjelzés, ébresztésre, köszönésre, evésre, ivásra, búcsúzásra. A különféle vadak elejtését is más-más szignál követi, de igazán magasztossá a vadászindulók teszik a vadászatokat.