Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kolozsvári Kriza János Néprajzi Társaság életműdíjjal tűntette ki Albert Ernő nyugalmazott tanárt, a Székely Mikó Kollégium egykori szeretett és nagy tiszteletnek örvendő igazgatóját, néprajzkutatót.
A díjazó indoklása szerint Albert Ernő a székely népköltészet és népélet, valamint a cigány kultúra kutatásában és dokumentálásában végzett kiemelkedő munkásságáért érdemelte ki a kitüntetést. A díszoklevelet a székelykapukról szervezett tudományos ülésszak nyitányaként adták át a múlt hét végén, a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban.
Pozsony Ferenc egyetemi tanár, akadémikus méltató beszédéből megtudhattuk, hogy az 1932-ben Csíkdánfalván született Albert Ernő a kolozsvári Bolyai Tudományegyetem magyar nyelv és irodalom szakán szerzett oklevelet 1954-ben. Még abban az évben a nagyhírű kollégium tanára lett, és pályáját első perctől hivatásnak tekintette, hiszen nem csak tanított, hanem oktatott és nevelt. Már fiatal fejjel azok közé a régi vágású pedagógusok közé tartozott, akiknek a napi tevékenysége nem ért véget az utolsó tanórával, hanem csak más síkra tevődött át. Tanítványaival fáradhatatlanul járta Háromszék és Csík falvait, 3000 balladát, illetve azok változatait gyűjtvén össze, melyekből 425, Háromszéki népballadák címmel 1973-ban meg is jelent. Azóta hét másik, többnyire népköltészeti gyűjteményes könyve látott napvilágot.