Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A megnyitón Miklósi Dénes grafikus említette, hogy a rendszerváltás kapcsán leginkább az 1989-es december az, amit emlegetni szokás, pedig a forradalmi események előtti és utáni időszakok egyaránt mérvadóak és hektikusak voltak, főleg a romániai magyarok szempontjából.
Több ezer fénykép, archívum és videók segítségével, egészen 1944-től kezdődően egy emlékekből álló időrendet állítottak fel, ami segíthet a kommunizmus megértésében azoknak, akik nem tapasztalták meg.
A kiállításmegnyitót követően a romániai magyarok történetét a kommunizmustól a rendszerváltásig dokumentáló Elmúlt jelen című könyvet a könyv szerkesztője, Molnár Beáta mutatta be Fodor János történész és Tamás Sándor megyetanácselnök segítségével. A bemutató-beszélgetésen szó esett a könyv absztrakt szerzőjéről is, aki nem egy személy, hanem a több ezer dokumentációt a szerkesztő rendelkezésére bocsátó és interjút adó ember, akiknek segítségével létrejöhetett az alkotás.
A harmincéves közösségi emlékezet az Eurotrans Alapítvány szervezésében, Magyarország Kormányának támogatásával vált valóra. A kiállítás augusztus 8-ig látogatható, hétfő kivételével, naponta 11-19 óra között.
Simon Ábel