A Lúdas Matyival indít a Háromszék Táncszínház
A 2025-ös év első hónapjában a gyerekeké lesz a főszerep a sepsiszentgyörgyi Háromsz...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Egyetlen magyar részvevőként három előadást tartott Erdély címeréről, valamint a székely jelképekről dr. Szekeres Attila István sepsiszentgyörgyi heraldikus, az Erdélyi Címer- és Zászlótudományi Egyesületet elnöke, a május 10–12. között Jászvásáron megszervezett 18. Országos Genealógiai és Heraldikai Kongresszuson.
A címertani részleg nyitóelőadásán Erdély címeréről értekezett, elmondván, hogy az 1867-es kiegyezés után Erdély jelképe a Magyar Királyság középcímerének negyedik mezejét foglalta el. Erdély Romániához való csatolását követően pedig a Román Királyság 1921-ben elfogadott, Keöpeczi Sebestyén József által készített címerében szintén a negyedik mezőbe került.
Második előadásán, a román fennhatóság alá került Székelyföld közigazgatási címerein végrehajtott módosításokat tárta a hallgatóság elé. Végül az általa szerkesztett és a székelyudvarhelyi székhelyű Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont kiadásában 2017 végén, román nyelven megjelent Simboluri istorice secuiești (Székely történelmi jelképek) című tanulmánykötetet mutatta be.
Az előadásai fogadtatását firtató kérdésünkre a kutató azt válaszolta, román szaktársai őszinte érdeklődéssel és előítéletek nélkül viszonyultak az általa felvázoltakhoz.