Koszta Ervin és tanítványai közös tárlata
A Vigadó Művelődési Központ dísztermében december 6-án 18 órától Mester és tanítvány...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Vetró András által megalkotott Wesselényi Miklós emlékplakett állításának ötletgazdája a Kézdivásárhelyi Ifjúsági Szervezet, támogatók Kovászna Megye Tanácsa, Kézdivásárhely Önkormányzata, valamint az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezete, az eseményre augusztus 28-án, vasárnap 13 órakor a Báró Wesselényi Miklós Könyvtár kertjében kerül sor. Az eseményen közreműködik a Cantus Kamarakórus, Nánia Hanna, valamint a hagyományőrzők csoportja.
Wesselényi neve egybeforrt Kézdivásárhellyel, hiszen az 1834-es tűzvészkor, amikor Kézdivásárhely háromnegyed része hamuvá lett, 1000 pengő rénes forintot adományozott a városnak. Ez a nagylelkű adomány annyira meghatotta a város polgárságát, hogy a városi képviselő testület díszpolgárnak választotta őt. Ámbár, bonyodalmak következtek a díszpolgárrá választás után, a kormányszék arra hivatkozva nem akarta elfogadni azt, hogy Wesselényi nem polgára a városnak, nincs birtoka Kézdivásárhelyen. De a város leleményes vezetése túljárt a gubernium eszén, egy telket szerzett Wesselényinek, ő a telket elfogadta, de azt fel is ajánlotta egy létesítendő kaszinó céljaira, amely aztán 1842-ben létrejött, és ez lett a későbbi könyvtár őse is.