Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kovászna Megye Tanácsa és a Kovászna Megyei Művelődési Központ egy Zala testvérmegyével közös pályázat révén, 2016 májusában hozta létre a Kovászna Megyei Értéktárat és megyei értéktár-bizottságot. Ennek feladata a megye területén azonosított települési és tájegységi értéktárak adatainak összesítése, dönteni a megyei értéktárba felterjesztett értékekről, ajánlásokat küldeni a székelyföldi, illetve az erdélyi értéktárnak, valamint javaslatokat tenni a kiemelt megyei értékek népszerűsítése, támogatása és éltetése érdekében.
A megyei értéktár-bizottság 2023 februárjában többfordulós honismereti vetélkedőt hirdetett általános és középiskolás diákok számára azon törekvést tartva szem előtt, hogy a résztvevők megismerjék szűkebb és tágabb környezetük értékeit, illetve alapvető ismereteket szerezzenek a Magyar Értéktárban és Hungarikumok Gyűjteményében nyilvántartott egyes nemzeti értékekről és hungarikumokról. A vetélkedőre huszonegy, egyenként 4 diákból és egy vezető pedagógusból (mentorból) álló csapat jelentkezett. Az első három forduló online térben zajlott: az első kettőben 25, nemzeti és erdélyi értékekre vonatkozó kérdésre kellett választ adniuk a csapatoknak, a harmadik forduló pedig kreatív próbát rejtett magában: felkutatták, rögzítették és kisfilm formájában mutatták be településeik értékeit. A vetélkedőre beküldött anyagokat meghatározott pontrendszer alapján értékelte a szakmai zsűri.
Az április 22–23-án Sepsiszentgyörgyön tartandó regionális próbán 10 általános iskolai és 5 középiskolai csapat méri össze tudását Barótról, Bölönből, Csernátonbúl, Gyergyóalfaluból, Gyergyóditróból, Kézdivásárhelyről, Lemhényről, Sepsiszentgyörgyről, Székelyudvarhelyről és Zágonból, a nyertes részt vesz a június elején esedékes Kárpát-medencei döntőn.
Címlapfotó: A székelykapu a Kovászna Megyei Értéktár felterjesztése révén került be a kiemelt nemzeti értékek közé, így immár egy lépésre van a hungarikummá válástól. Kerekes Mónika felvétele Futásfalván készült