Cseh Tamásra emlékeznek a magyar kultúra napján
Rendkívüli előadással ünnepli a magyar kultúra napját a sepsiszentgyörgyi Tamási Áro...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Mint azt már korábban hírül adtuk, a magyarországi Miszlán, egy erdélyi házaspár által felújított kúriában évtizedes hagyománnyal bíró alkotótábor testvérrendezvényeként tartható számon a csernátoni tábor, melynek történetéhez ezúttal újabb adalékokat is hozzáfűzött Vargha Mihály. Ő maga is egyike lévén a korábban Miszlán alkotó meghívott művészeknek, azt tapasztalta, hogy a többszörösen díjazott, Magyar Akadémia-ösztöndíjas képzőművészek közül sokan még nem jártak Erdélyben. Ezt a helyzetet orvosolandó, meghívta a társaságot Háromszékre, és rendkívül találó választás volt éppen a Malomkertet kiszemelni helyszínül.
Tíz napig itt alkottak a meghívottak, körbejárván az identitás, identitáskeresés témáját, ugyanakkor esténként 2–3 résztvevő vetített képes előadásokban részletesebben is bemutatkozott. Az egyéni élettörténetekben felbukkantak eltépett erdélyi gyökerek is, de ami nagy pozitívuma a tábornak, hogy esténként éjfélbe nyúló baráti szakmai vitákra került sor, a politika teljes kizárásával. Vargha elvitte a vendégeket, hogy megmutassa nekik Erdély e szegletét, épített, természeti és művészeti örökségünket, miközben újra átélte az ahhoz fűződő kapcsolatát, és ez megtisztulást eredményezett benne – vallotta be személyes megéléseit. Érdekes módon a meghívottak közül sokan, akik pedig korábban nem művelték a szakrális művészetet, a táborban ilyen alkotásokat adtak ki a kezükből.
Revelatív együttlét volt – foglalta össze tömören a lényeget a múzeumigazgató, de ehhez hozzátartozott a Malomkertben elfogyasztott finom tárkonyos-pityókás leves, a kapros-túrós puliszka meg a táncház és székely ing is, amivel Kézdivásárhelyen fölszerelkeztek a magyarországi vendégek. Mindezeken túl legfőbb hozadéka a tábornak, hogy az eltépett szálakat, kapcsolatokat összebogozta, megerősítette, építette, miközben a kiállított művek sokféleségükben is békésen megférnek egymás mellett, egyszerre láthatók avantgárd jellegű és életszerű, figuratív művek. Ezek a későbbiekben a Székely Nemzeti Múzeum kortárs művészeti gyűjteményét gyarapítják majd.
A kiállítás másfél hónapig látogatható a Lábasházban.