Gyárfás-kiállítás a Székely Nemzeti Múzeumban
A magyar kultúra napja a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban sem telik el és...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Jó barátként üdvözölte a fiatal alkotót Vécsi-Nagy Zoltán, a kiállítást megszervező Erdélyi Művészeti Központ (EMŰK) vezetője, majd átadta a szót Hosszú Zoltán képzőművésznek, aki kollégája életútjának tömör ismertetése után szakszerűn, de saját benyomásain átszűrve elemezte a közszemlére helyezett festményeket. Nicu Barb 1979-ben született Brassóban, 2009-ben diplomázott a jászvásári George Enescu Művészeti Egyetem festészet szakán. Ugyanitt szerzett mesteri címet 2014-ben, majd Erasmus-ösztöndíjasként Bilbaóban folytatta tanulmányait.
„Valamennyi alkotása „egy kis önmagában létező univerzum, mikrokozmosz, ami mind egy-egy kísérlet, egy lehetőség megmagyarázni és megmutatni a láthatatlant, a megfoghatatlan gondolatot. Ezáltal rávilágít arra a tényre is, hogy gondolataink által ismerjük meg a világot úgy, hogy közben a gondolataink visszatükröződése, visszhangja révén mi magunk is cselekvő alakítóivá válunk mindannak, amit valóságként élünk meg” – fogalmazott Hosszú Zoltán.