Cseh Tamásra emlékeznek a magyar kultúra napján
Rendkívüli előadással ünnepli a magyar kultúra napját a sepsiszentgyörgyi Tamási Áro...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A fiatal magyarországi fotósnak, aki Hartay Csaba íróval együtt a Bod Péter Megyei Könyvtár meghívására érkezett Szentgyörgyre, a dokumentarista riportfotózás a szakmai eleme, a különböző kultúrájú emberek megismerése és bemutatása, ezért kattintás előtt szeret elbeszélgetni a megörökített szereplőkkel. Dolgozott hajléktalanszállón, élt együtt dél-magyarországi beás cigányokkal, mindezt fotósorozatban és dokumentumfilmben is rögzítette.
Fénypecázás sorozatában az említett helyszíneken (és nemcsak) készült képkockákból láthattunk válogatást, de még érdekesebb volt a szerző szerint feminin energiákat árasztó Budapestet nők által bemutató széria, A pesti nők: ők nagyon sokfélék, van köztük misszionárius, taxis, műfordító, irodalmi estek szervezője, kocsmatulajdonos, teológus, olimpiai bajnok, világutazó, szociális munkás és állatgondozó (többek között), a portrék pedig a számukra jelentős fővárosi helyszíneken készültek. A fényképekből és a fotóalanyokkal Izsó Zita költő, újságíró készített interjúkból egy kötet is készült, amelyből az is kiderül, hogy mennyi időt és energiát szán a fotós arra, hogy valóban az egyedi és megismételhetetlen személyiséget ragadja meg egy időből kivágott képkockán.