Cseh Tamásra emlékeznek a magyar kultúra napján
Rendkívüli előadással ünnepli a magyar kultúra napját a sepsiszentgyörgyi Tamási Áro...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az örömhírt bejelentő közlemény szerint a döntést a szervezet állandó bizottsága hozta meg előzetes javaslat alapján. A tanács kiemelte, a sepsiszentgyörgyi intézmény „alapítása óta a székelység történelmi emlékezetének, kulturális kincseinek temploma”, a díjjal pedig nemcsak az épületet értékelik, hanem egyben tisztelegnek a múzeumalapító Zathureczky Emília, valamt olyan múzeumőrök és igazgatók előtt, mint Csutak Vilmos, Herepei János, Szabédi László és a székely jelképeket is megalkotó Kónya Ádám, a Székely Nemzeti Tanácsot alapítótagja előtt.
Az elismerést 2022-ben dr. Bakk Miklós politológus vethette át, azt megelőzen pedig Erika Casajoana Daubert katalán kormánytagnak, Sobor Dávid budapesti ügyvédnek és Toró Attila sepsiszentgyörgyi fotóművésznek ítélték oda. A Gábor Áron-díjat 2006 óta osztják ki intézmények vagy olyan személyek között, akik munkásságukkal, működésükkel aktívan tesznek Székelyföld kulturális arculatának megjelenítéséért, a területi autonómia kivívásáért, illetve nevet szereztek a székelyeknek a világban.
A közleményben a szervezet visszaemlékezik a sepsiszentgyörgyi intézmény múltjára, miszerint a Székely Nemzeti Múzeum csak a rendszerváltás után vehette vissza hagyományos, történelmi megnevezését. Épületét teljesen felújították, néhány hónapja tárt karokkal várja az érdeklődőket, kiállításai pedig a kor követelményeinek megfelelően mutatják be a székely nép értékeit.
Az ünnepélyes díjátadásra Sepsiszentgyörgyön, a múzeum épületében kerül sor egy később rögzítendő időpontban.
Fotó: Tamás Sándor/Facebook