Sok sikert !!!
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az sem mellékes, hogy tehetségével sikerült közismert, tapasztalt sepsiszentgyörgyi zenészeket is maga mellé állítania, stúdióban rögzített dalokat. Lapunk az alkotás folyamatáról, tervekről, álmokról faggatta Edét.
– Bemutatkozna röviden?
– Gerebenes Ede vagyok, Kőröspatakon lakom, 21 éve születtem Sepsiszentgyörgyön, itt is végeztem a tanulmányaimat, illetve jelenleg Brassóban vagyok egyetemista, itt tanulok énekszakon. A zene mindig körülvett, így már korán világossá vált számomra, hogy zenészként élem le az életem. Semmi más mellett nem köteleztem el magamat. Az iskolai évek alatt népdalének-versenyeken vettem részt, az éneklést helyeztem mindig előtérbe. Az elején, mint minden szárnya-bontogató zenész, én is feldolgozásokat játszottam különféle zenekarokban, aztán egy általam tisztelt személy arra biztatott, hogy írjak dalokat, ebbe fektessem az energiámat.
– A saját dalokból nem a népdal köszön vissza, inkább a jazzes harmóniák. Mikor történt a váltás?
– Jó ideje jazzmuzsikát hallgatok, illetve Sting dalai varázsolnak el. Még 2018-ban vettem részt a sepsiszentgyörgyi jazztáborban, itt találkoztam elképesztő muzsikusokkal, tanárokkal, ez is nagy hatást gyakorolt a zenei világomra. Műfaji behatároláson soha nem gondolkodtam, így nem is tudnám pontosan megmondani, milyen stílusúak a dalaim.
– Hogyan születnek ezek a dalok?
– Általában gitáron gyakorlok, és amikor egy érdekesebb téma, futam, harmóniakör születik, akkor azzal elkezdek foglalkozni. Ha megvan a zene, akkor szöveget is írok rá, annak függvényében, hogy milyen a dal hangulata. Amikor megszületik a teljes alkotás, pihentetem két hónapig, hogy ne legyek elfogult, „szerelmes” a saját alkotásomba, majd újra előveszem, és akkor már hideg fejjel, sokkal reálisabban bírálhatom. Amikor megírtam a Fáradtan című számot, elhatároztam, hogy tapasztalt zenészekkel próbálom meg stúdióban rögzíteni. Olyan zenészekről van szó, akiket még diákéveim alatt tanárokként ismertem meg, vagy más projektekben találkoztam velük futólag. Nyitottak voltak, amiért nagyon hálás vagyok, így jelenleg két dal (a második, a Szabadabban című több hónapos munka eredménye) is hallható a közösségi oldalamon, illetve a Youtube csatornán. A dalokhoz, kis költségvetésből videoklip is készült.
– Mik a tervek, célok?
– Bár az egyetemi évek alatt ez nehezebb, célom, hogy minél több saját dalt írjak, rögzítsek, és ezekkel koncertezzek. Ezt a tervet reálisnak, kivitelezhetőnek érzem, nem a világsikerre, hanem erre gyúrok (nevet). Komolyra fordítva a szót, szeretném megosztani másokkal a dalaimat, hogy minél több visszajelzést kaphassak.
Sok sikert !!!
Sok sikert!
Kivanom hogy elerd a celjaidat. Isten segitsen tovabb is.