Marilyn Monroe székely felfedezőjére emlékeznek
A ki tudja hány férfi fantáziáját megmozgató Marilyn Monroe-ról bizonyára sokan hall...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
– Hunor, tánctanárként dolgozol, ez a hobbid és szenvedélyed is. El tudnád mondani, honnan ered a táncszereteted?
Hunor: A szüleim révén kerültem először kapcsolatba a tánccal, ők szintén táncoltak. Úgy nőttem fel, hogy láttam, mit jelent próbára és kiszállásokra járni, gyakorolni napi szinten a lépéseket. Egyszóval a tánc sava-borsát éltem és tapasztaltam meg, ami egy idő után engem is megfertőzött. Így persze nem is volt kérdés számomra, hogy nekem is ez a vágyam, ezzel szeretnék foglalkozni, és nem csak hobbi szinten.
– Hogy lett számodra a tánc hivatássá, Lilla?
Lilla: A Plugor Sándor Művészeti Líceum táncszakán végeztem, ahol gyarapíthattam a tánctudásomat. Ezt követően váltam lassan színpadi táncossá. Rengeteg tapasztalattal gazdagodtam a profi együttesekben eltöltött éveim alatt, és számos táncstílust megismertem. Megtanultam, hogyan készül egy koreográfia, és átéltem azt is, amikor a nézők vastapssal jutalmazzák hónapokig gyakorolt előadásainkat.
– Mi segített vagy hátráltatott benneteket az indulásnál?
H.: A kezdet mindig nehéz, de a gyerekek szeretete mindenre gyógyír lehet. Segítség volt, hogy kaptunk termet, amiben adottak voltak a feltételek, gondolok itt tükörre, balett-szőnyegre, hangfalra, fűtésre.
L: Na meg a tanulni vágyó gyerekek kíváncsisága. Innen aztán már minden simán ment.
– Hány éve oktattok a Vigadó Művelődési Háznál?
H: A Vigadó Művelődési Ház már a kezdetektől bizalmat szavazott nekünk, és így már négy éve oktatunk feleségemmel, Lillával együtt néptáncot és klasszikus balettet a gyerekek számára.
– Balett és néptánc. Hogyan fér össze a kettő?
L: A balett minden táncnak az alapja. Aki ismeri és tudja a klasszikus balett alapjait, az könnyebben elsajátíthat másfajta tánctechnikákat is.
H: Ahány táncstílust ismersz, annyi ember vagy.
– Hunor, milyen érzés számodra tanítani és fellépni? Szoktál izgulni?
H: Mindkettőnek megvan a maga szépsége. Előadóként saját magamért, tanárként a tanítványaimért izgulhatok mind a színpadon, mind a kulisszák mögött.
– Mi a legjobb abban, hogy gyerekeket oktathattok? Mit adnak pluszként az életetekhez?
L: Gyerekeket oktatni a világ legszebb dolga. A legfontosabb, hogy megszeressék a táncot, megismerjék a tánckultúrájukat. A gyerekekkel való foglalkozás pozitív energiával tölt fel, rengeteg szeretet kapunk tőlük.
H: Három csodálatos és gyönyörű kislányom van, ezért apaként, szülőként felelősséggel tartozom, nemcsak a saját gyerekeim, hanem a tanítványaim neveléséért is. Hálás vagyok, hogy ilyen csodálatos foglalkozással áldott meg az Isten.
Gratulálok.