A Lúdas Matyival indít a Háromszék Táncszínház
A 2025-ös év első hónapjában a gyerekeké lesz a főszerep a sepsiszentgyörgyi Háromsz...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ezúttal rendhagyó módon, három család tagjai szórakoztatták és látták el nemzeti töltetű szellemi útravalóval a tágas teret megtöltő közönséget, amelynek soraiban örvendetes módon sok gyermek és fiatal akadt. Dezső Tibor református lelkész, Mocsel Antal „Rémusz” hagyományőrző és Tőkés Csaba Zsolt néptáncoktató meggyőződése szerint a zene és a tánc gyógyít, felemel és összetart. A feleségeik és gyermekeik által is magukévá tett szemléletmód gyümölcseibe pedig jóvoltukból a nagyérdemű is belekóstolhatott.
A fellépésük után lapunknak nyilatkozó Tőkés Csaba Zsolt rendező szerint, napjaink embere egyre jobban elfelejti a saját kultúráját. A műsorban résztvevő három család felnőtt tagjai éppen ezért arra törekedtek, hogy a gyerekeik már zsenge korban magukba szívják és megszeressék a magyar népzenét, dalt és táncot.
Ahhoz ugyanis, hogy egészséges lelkületű felnőttekké váljanak, szükségük van a zenei és tánc anyanyelv ismeretére is. Olyannyira, hogy érezzék, azok nem csak az ünnepnapok színpadi kellékei, hanem a beszédhez hasonlóan az életük természetes velejárói, a mindennapjaik részei, amelyek gyógyítanak, felemelnek és összetartanak.