Mozgalmas november elé néz az Udvartér Színház
Mozgalmas november elé néz a kézdivásárhelyi Udvartér Színház: újabb bemutatóval jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Kovászna Megyei Művelődési Központ, Kovászna Megye Tanácsa és a Csutak Vilmos Pedagógusok Háza által tizennegyedszer szervezett táborban hétfőtől péntekig hatvan háromszéki, Hargita, illetve Brassó megyei személy vett részt. „Ez tulajdonképpen a rétyi tábor Csernátonban, hiszen ott alakult ki a rendezvény szelleme, ami visszavonzza az embereket”, jegyezte meg Both József, aki Both Zsuzsával (mindketten az Ördögtérgye néptáncegyüttes vezetői) együtt széki táncokat és azok módszertanát oktatta az Ábri Béla és zenekara által szolgáltatott talpalávalóra. A gyöngyfűzés csínját-bínját Szász Etelka, míg a nemezelését Kolozsi Ildikó vezetésével sajátíthatták el a résztvevők.
Emellett hétfőn Haszmann Pál csernátoni helytörténész Jelképtárunk, kedden Kinda István néprajzkutató Hagyományos népi mesterségek Háromszéken – régen és ma, szerdán Both Zsuzsa Jeles napok és ünnepi szokások, csütörtökön Kakas Zoltán néprajzkutató Beszélő, pénteken Both József A tánc és társadalmi környezete című néprajzi előadását hallgathatták végig a táborozók, esténként pedig táncházban gyakorolhatták a tanultakat.
„Ahogy egy fának, úgy egy nemzetnek is van gyökere. Ha tudjuk, miből kell táplálkoznunk, akár a fa, szépen fejlődik a nemzet, ám, ha elveszítjük gyökereinket, megmaradunk emberként, de nemzetként nem. Fontos, hogy azok a pedagógusok, akik ezt a műfajt kedvelik és tanítják a gyerekeknek, lehetőséget kapjanak a tánc, ének és kézműveskedés módszertanának elsajátítására. Közülük többen elhozták gyerekeiket, jó látni, hogy ez az egész nemzedékről nemzedékre öröklődik”, vélte Virág Endre főszervező.