Vetró-plakettet avattak Mezősámsondon
Bethlen István gróf, egykori magyar miniszterelnök bronz emlékplakettjét leplezték l...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Miként tartották fenn a lelkesedést a villámakciónak indult, de évekig elhúzódó első világháború idején? – erre a kérdésre is választ adnak a Propaganda az I. világháborúban, valamint Propaganda című, az Országos Széchenyi Könyvtár (OSZK) gondozásában 2016-ban megjelent kötetek, melyeket szerdán a Bod Péter Megyei Könyvtárban, csütörtökön pedig a csernátoni Haszmann Pál Múzeumban mutattak be társszerkesztőjük, dr. Boka László irodalomtörténész, kritikus, egyetemi oktató jelenlétében.
A kérdező szerepét mindkét helyszínen betöltő Szonda Szabolcs könyvtárigazgatótól megtudhattuk, az említett könyvek tulajdonképpen az OSZK által 2015-ben rendezett kiállítás és tudományos ülésszak anyagát tartalmazzák, melyek témáját az Osztrák–Magyar Monarchia I. világháborús hátországi propagandája képezte. Boka szerint ez olyan sikeresen működött, hogy hatására a lakosság még a családi ékszereket is feláldozta a háború oltárán, kifelé azonban alig volt érzékelhető.
Az előadó elmondta, a sajtó volt a propaganda elsődleges eszköze, továbbá a falragaszok, plakátok és könyvek. Nyomon követhető ugyanakkor, hogy az otthon maradottak felé miként közvetítették a győzelmek hírét, és hogyan hallgatták el előlük vagy kisebbítették a vereségek hírét.