Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A huszadik század egyik nagyhatású regénye az ünnepelt római költő utolsó óráit, éjszakáját és nappalát meséli el, amikor – a császár születésnapi ünnepsége előestéjén – életét és művét felülvizsgálva meg akarja semmisíteni főművét, az Aeneist-t, amelyben a korabeli politikai hatalom saját dicsőítését látta, maga a császár, Augustus pedig a költőben barátját. Vergilius viszont felismerte, hogy művét csak díszletként s önigazolásul használja a hatalom, amihez ő nem járulhat hozzá, s a császár barátsága is csak „barátság-színlelés”.
Boér Géza temetésére a román pártvezér születésnapján, január 26-án került sor egy zord téli napon szülőfalujában, Altorja temetőjében családtagok, rokonok, falusfelek, munkatársak, diákok, közelről vagy távolabbról érkezett íróbarátok részvételével, no meg az éber biztonsági szervek jelenlétében. Boér Géza előtt – akinek életében egyetlen verseskötete jelenhetett meg (Hiányok térképe, 1980) – világos volt már életében, hogy a számára adott külső, politikai körülmények lényegüket tekintve mintegy azonosak a régi, önkényuralmat gyakorló korokéival. Nemkülönben 1989 januárjának Romániájában, az ő földi távozásakor is. Emellett az sem zárható ki, hogy olvasmányélménye nyomán Boér is „eljátszott” néha a gondolattal, ami tetemes mennyiségű, különben erősen rendszerkritikus kéziratai megsemmisítésére fogta volna, továbbá azzal is, amit a regényben így találunk megfogalmazva: „csak a halál után sóvárogva sóvárgunk igazán az élet után”…
A Boér Géza emlékét ezúttal idézőnek s a mai olvasónak is talán vigasz lehet, hogy a kolozsvári Kriterion Könyvkiadó gondozásában Egybegyűjtött írások címmel költőnk mondhatni teljes írói életműve (vers, próza és kritika) 2022 óta immár hozzáférhető.
Ma rendezve papirjaimat megtaláltam a számomra ma már erekje értékű papirocskat Géza két versével….. éppen ma!!!…… Lehetséges hogy talán jövőre avatunk Boér Géza plakettet az Apor Péter iskola falán.. Üdv Vetró András