Koszta Ervin és tanítványai közös tárlata
A Vigadó Művelődési Központ dísztermében december 6-án 18 órától Mester és tanítvány...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az ünnepség keretében Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke átadja a Háromszék Kultúrájáért díjat Petre Străchinaru nyugalmazott tanárnak (képünkön), akit Jánó Mihály művészettörténész laudál.
Petre Străchinaru a napokban töltötte a 80. évét, a Iași megyei Lészpeden (Lespezi) született 1943. január 10-én. Szakmai pályáját tanárként kezdte a háromszéki Angyaloson, 1975 májusa és 1987 áprilisa között a sepsiszentgyörgyi Szakszervezetek Művelődési Házának igazgatója volt, 1989 decemberéig a Kovászna Megyei Kulturális Bizottság alelnöke. Az Andreai Mureșanu Színház elődjének, az első sepsiszentgyörgyi román színháznak az alapítója és vezetője. A rendszerváltást követően 2000 áprilisáig a megyei kulturális felügyelőség területi szaktanácsadója, azt követően az Árkosi Művelődési Központ igazgatója. Több mint száz művelődési kiadvány szerzője, szerkesztője, kulturális rendezvény megalapítója és irányítója. Díjak, kitüntetések: Kulturális Érdemérem, I. fokozat (2004); Pro Urbe díj (2013).
A díjátadót követően dr. Luminița Cornea író, professzor Román írók postabélyegen címmel irodalmi tematikájú bélyegkiállítást mutat be, majd dr. Emanoil Ineoan, a Babeș-Bolyai Tudományegyetem és a Román Akadémia munkatársa Román közösségek a Balkánon címmel előadást tart. Fellép a Graiu című etno-jazz trió (Alina Ciolcă – ének, Mac Marian Aciobăniței – gitár, Adrian Chepa – basszusgitár, ütőhangszerek).
Fotó: Vargyasi Levente