Gyárfás-kiállítás a Székely Nemzeti Múzeumban
A magyar kultúra napja a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban sem telik el és...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az évad első meghívottja, Székely Árpád székelyudvarhelyi földrajztanár A történeti Erdély című túrakalauzát mutatta be, mely útvonal-leírásokkal, térképekkel a Kárpát-koszorú hegységeibe csalogatja az olvasót, úgy, hogy közben bemutatja 33 kis tájegység, hegység jellegzetességeit, múltidéző, korabeli úti beszámolókkal is kiegészítve az aktuális információkat. A könyvhöz mellékelt részletes térkép a Kárpátok vonulatán húzódó egykori román–magyar határt is ábrázolja, mi több, a még fellelhető határoszlopokról is információkkal szolgál.
Az előadó vetített képek segítségével mutatta be a könyvben leírtakat, a Keleti-Kárpátok északi részén található Cibles-hegységtől egészen az Erdélyi-szigethegységig kalauzolva a nézőket, miközben megtudhattuk, hogy Erdély legmagasabb csúcsa a Fogarasi-havasokban található Negoj-csúcs a maga 2535 méterével, mert ez a főgerincen található. A nála 10 méterrel magasabb Moldoveanu-csúcs a Fogarasi-havasok és egyben Románia legmagasabb hegycsúcsa ugyanis már nem Erdélyhez tartozik.