Gyárfás István a Jazz Bisztróban
A Gyárfás István Trió zenél november 16-án este 7 órától a kézdivásárhelyi Jazz Bisz...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Kultúrák közötti kommunikáció a Kárpát-medencében egy 22 éve útjára indított nemzetközi projekt, amelynek keretében nyolc középiskola működik együtt, ami diák- és tanárcserén alapszik.
A kezdetekről Keresztes László, a Székely Mikó Kollégium egykori tanára, aligazgatója számolt be, aki a program indulásában vett részt, és mint mondta, a kezdeti nehézségek óta nagyon jól alakultak a találkozók. A kezdeti nehézséget az okozta, hogy mivel nemzetközi projektről van szó, néhányan jobb szerették volna, ha a program nyelve az angol, de ezt nem fogadták el, így inkább a határon túli és hazai magyar gimnáziumok közösen találták ki a programokat.
Az úgynevezett nemzetközi osztályba minden alkalommal a különböző országok egy-egy középiskolájából négy diák és egy tanár érkezik, akik számára minden nyáron lehetőség nyílik egy közös táborozásra. A tanárok közti közreműködést a már rendszeressé vált tanári konferenciák is segítik. A programot a Székely Mikóban az aligazgatók működtették, Keresztes László után Kubánda Miklós vette át a stafétát, aki elmondta: nemcsak a szakmai találkozók vagy a közös programok határozták meg az együttlétet, hanem a kapcsolatrendszer erősítése és az otthon érzése is.
Jelenleg Ferencz Katalin aligazgató irányítja a rendezvényeket, aki a táborokról, kirándulásokról számolt be, melyek idén a kulturális sokszínűség téma körül alakultak. A projektben ukrajnai (Beregszász), magyarországi (Budaörs és Miskolc), szlovákiai (Fülek), magyarországi (Hajdúnánás), szlovéniai (Lendva), romániai (Sepsiszentgyörgy) és szerbiai (Szabadka) középiskolák vesznek részt.