A Lúdas Matyival indít a Háromszék Táncszínház
A 2025-ös év első hónapjában a gyerekeké lesz a főszerep a sepsiszentgyörgyi Háromsz...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A program által főleg a vidéki kisiskolásokhoz szeretnék közelebb vinni a színház, a kultúra világát. Ezáltal a színházi évad során olyan előadásokat állítanak össze, amelyek könnyen szállíthatók, igazodnak egy tanterem adottságaihoz, és kimondottan kisdiákok számára készülnek. A Diákszínház minden kézdiszéki iskola számára ingyenes, köszönhetően Kovászna Megye Tanácsának.
– Városunk körüli, nagyobb lakosságú falvak szinte mindegyike rendelkezik 1−8. osztályos iskolával. Éppen ezért a vidéki diákok általában csak kilencedik osztálytól járnak be rendszeresen a városba, ennek következtében pedig kevesebb kulturális esemény is jut el hozzájuk, mint városbeli társaikhoz. A Diákszínház erre a problémára igyekszik megoldást kínálni – fogalmazta meg a kezdeményezés lényegét Marthi Szilárd, a program koordinátora.
Merthogy az előadásokat házhoz viszik, osztálytermekben mutatják be. Azon túl, hogy a kicsik megtekinthetnek egy előadást, kommunikációs készségeiket is fejleszthetik. Ugyanis értelmezniük kell a cselekményt, és tanácsokkal kell ellátniuk a szereplőket, de ők is a történet részesévé válhatnak.
A magyar népmese napja alkalmából a csapat a Nagy Mózes Elméleti Líceum ötödik osztályaiban mutatta be a Ki a király? című interaktív mesejátékot. Ezzel az előadással ellátogattak a Petőfi Sándor Gimnáziumba, és hamarosan a gelencei Jancsó Benedek Általános Iskolában is fellépnek. Várják továbbá az 4−6. osztályok jelentkezését az udvarterteatrum@gmail.com címen.
Fotó: Facebook /Udvartér Teátrum