Gyárfás-kiállítás a Székely Nemzeti Múzeumban
A magyar kultúra napja a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban sem telik el és...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„A könyv, amelyet kezében tart a kedves olvasó, memoár, tulajdonképpen egy nosztalgikus séta (de nem csak) mindazon közeli vagy kevésbé közeli helyeken, amelyek életem egyes korszakainak helyszínei voltak” – írja előszavában a szerző. És nem csak térbeli, hanem időbeli séta is – tesszük mi hozzá, hiszen a kötet oldalainak fellapozása, megtekintése, olvasása közben a Templom utca és környékének az évek teltével változó arculatával, valamint az ott lakók élettörténetével is megismerkedhetünk. A múltidézést pedig a közérthető, de választékos nyelvezeten kívül a korabeli fényképek gazdag választéka is elősegíti, amelyeken rég elköszönt emberek portréival és lebontott épületek látványával szembesülhetünk.
Első ránézésre a felső borító sakktáblát idéző kinézete talán kissé furcsállható ugyan, azonban a kötettel való barátkozásunk során meggyőződhetünk, hogy találóan utal annak mozaikszerűen összeillesztett tartalmára. Ebben ugyanis a szülői ház és lakói vagy a Három Rózsa néven elhíresült épület és tulajdonosai, a kommunista blokk országaiban ellenségesnek nyilvánított Szabad Európa Rádió legendás bemondója, Koréh Ferenc és családja sorsáról egyaránt tájékozódhatunk. Amint egy ludovikás tiszt és egy Luftwaffe-pilóta, valamint a Kappel család kálváriájával is. De feltárul előttünk a szerző életútja is, amelyen keresztül betekintést nyerünk a város 3-as iskolája és a 1-es líceumra ferdített nevű Mikó Kollégium mindennapjaiba és gondjaiba, de tanárai és diákjai megvalósításaiba is. Megelevenednek a főiskolai évek, felvillannak a frissen végzett zenetanár pályafutásának, könnyűzenei karrierjének és magánéletének fontosabb mozzanatai. Nem feledkezett meg ugyanakkor a kommunizmus bukása utáni időszak nagy terveinek, csalódásainak és megvalósításainak számbavételéről sem.
Dancs Árpád a bemutatón rámutatott, emlékiratát egyfajta korrajznak is szánta, ezért a régi idők tanúinak visszaemlékezései segítségével felvázolta a történelmi, politikai környezetet is. „Az ő elbeszéléseikből és személyes élményeikből állnak össze” az általa „lejegyzett valós történések.” „Így sikerült, hogy a lehetőségekhez mérten ne csak a helyeket mutassa be egykor és ma”, és ne csak egy arckép erejéig idézze meg az ott élő személyeket, hanem „egykori természetes életterükben is.”
Az esemény bensőséges hangulatának megteremtéséhez, a méltóságteljes és Isten létét érzékeltető környezeten túl Dénes Dorottya csengő hangja és Hajdú Loránd zenei kísérete is nagyban hozzájárult. A kötetet a LibriM Könyvudvarban lehet megvásárolni.