Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Nemrég írtam egy nagyobb költeményt, kínáltam már fűnek-fának s a könyvárusok közül egyik sem akarja kiadni”. Egy Petőfi Sándor nevű magyar ember szavai. Négy hónap zárt ajtókon való kopogtatás után sikerült kinyomtatnia a János vitézt. Száz forintot kapott érte…
Nem igaz, hogy jó bornak nem kell cégér. A Nyugat folyóirat példányszáma soha nem haladta meg a néhány ezret (néhány százzal kezdte), miközben a ponyvaregényeket szétkapkodták. George Bacovia húszéves sem volt, amikor első remekműveit megírta, de csak tizenöt évvel később, jelent meg az első könyve, ötszáz lejjel lett gazdagabb, jóval egy havi gyatra fizetés alatt.
Miért írom ezt? Mert – sajnos későn értesültem – látom Hervai Katalin csodálatos alkotását, A kommunista diktatúra vértanúit a Krisztus király templomban. Nem vagyok szakértő, de annyi szimatom van, hogy ráérezzek a szépre. Megrázó, technikailag remek. Hervai Katalin egy végtelenül szerény alkotó, művészetét Isten dicsőítésére használja. Nem várhatjuk el tőle, hogy önmagát reklámozza, „marketingezze”, de vannak szakemberek, művészettörténészek, kiállítás-szervezők, akik megtehetik helyette. Viszolygok a nagy szavaktól, de önkéntelenül Csontváry jut eszembe, akinek a képei majdnem elkallódtak, csodamódra (vagy isteni kegyelemből) kerültek napvilágra.
Tetszik, nem tetszik, kegyetlen pénzvilágban élünk. Nem kell kétségbeesni, Jézus szavai szerint a hamis mammont is fel lehet használni a jóra. Talán az olvasók közül némelyek emlékeznek, a rendszerváltás után Mircea Dinescu megjelent a román tengerparton egy nagy kosárral, és – mint a főttkukorica-árusok – kiabálta: „ia cartea, neamule!”. Húsz perc alatt üres volt a kosár. És arról értesültem, hogy Maurer Dóra képzőművész a Tate Gallery-ben állíthatja ki műveit majdnem egy éven át. Avantgárd, ultraliberális, és van reklámháttere. Hát kérem, akinek valami színes lapocskák annyit érnek… És biza Szentgyörgyön is láttam, sajnos, mindenféle krikszkrakszot meg „installációt”, fellengzős szavakkal felvezetve.
Az idő, persze, megszitálja az értékeket. De addig is, támogassuk azt, ami a maradandóság magvait hordozza magában, ne holmi pitypangszirmokat.
Fikker János:
Olvass…
Az értékek,mind megmaradnak,
fényei az igaz szavaknak,
bevillannak majd a tudatba,
mert az Idő, tárlókba rakja,
mindazt mi jó, ami a lényeg,
és akkor talán majd megérted,
hogy mi a tiszta, mi a forrás,
mi segít abban,hogy láss
értelmet a leírt szóban,
és hogy mi volt hamis,
a kórban, amelyben születtél,
amelyben éltél, ahol emberibbet,
szebbet,és jobbat reméltél,
mert az Idő kiszűri a silányt,
s csak az marad meg ami érték,
sorsunknak hosszát már bemérték,
olvass,és pótold a hiányt…
2020 November 12.