Szentegyházi filisek a céhes városban
Idén Kézdivásárhelyen ünnepli a magyar kultúra napját Kovászna Megye Tanácsa és a Ko...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Pénteken a kézdivásárhelyi Kosztándi Galériában újabb tudományos előadással és műhelymunkával jelentkezett a céhes városi LabKids: ezúttal a hidraulika működési elvének bemutatása mellett, saját darut is készíthettek az érdeklődők.
Közel egy hónapja, a házilag készített CNC-szerszámgép és 3D-nyomtató bemutatásával előrukkoló csapat – ifj. Budai István és Márton Péter, a Nagy Mózes Elméleti Líceum diákjai, valamint Găncean Ioan Maxim, a csíkszeredai Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem hallgatója – ezúttal a hidraulikus gépek működésének elméleti alapjait adták át a jelenlevő fiataloknak.
A fizikai ismeretek átadása, felfrissítése után, hogy kézzel foghatóbbá tegyék a tudományt, megmutatták a gyerekeknek, miként készíthetnek fecskendővel, folyadékkal vezérelt kartonmarkoló gépet.
Kérdésünkre Paizs Andrea főszervező elmondta: kéthetente visszatérő eseményt szeretnének szervezni a műhelymunkákból, ahol a fiatalok nemcsak elmélyülhetnek a tudományos tantárgyakban, hanem rádöbbenhetnek arra is, hogy az iskolai tudással mennyi mindent meg lehet valósítani a tudományok teré