Cseh Tamásra emlékeznek a magyar kultúra napján
Rendkívüli előadással ünnepli a magyar kultúra napját a sepsiszentgyörgyi Tamási Áro...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kedden a kovásznai Városi Művelődési Ház Ignácz Rózsa Termében, a Fábián Ernő Népfőiskola szervezésében dr. Czeglédi Katalin nyelvész, nyelvészeti-őstörténész, az altajisztika doktora, nyelvtanár tartott előadást A Volga–Urál vidéke földrajzi neveinek magyar nyelvi vonatkozásai címmel.
A meghívottat bemutató Gazda József író, néprajzkutató elmondta, Czeglédi Katalin évek óta visszatérő vendég Kovásznán, eddig legalább öt alkalommal vett részt Csoma-konferencián. Czeglédi az altáji nyelvekből doktorált, és behatóan foglalkozik a földrajzi nevekkel. Az Ural környéki földrajzi neveket összehasonlító nyelvészeti kutatásai során arra a következtetésre jutott, hogy azok az esetek többségében visszavezethetőek a szkíta, hun és magyar népek nyelvére.
– Büszkén mondhatom, hogy 42 éve végzem ezt a kutatást. Az egyetemi éveim alatt fél évet töltöttem a Volga nagykanyarulatába, és azt a feladatot kaptam, hogy egyúttal keressem a magyar nép névre vonatkozó földrajzi neveket – mondta Czeglédi, aki azóta 20 ezer nevet dolgozott fel.
Kutatása érdekesebb részeiből a keddi előadáson osztott meg az érdeklődő közönséggel.