Keressük a fényt!
Egy több évezredes emberi tapasztalatot foglalt tömör mondatba a Könyvek Könyve, mis...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Hétfő este a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Ház nagytermi stúdiójában, a 34. Vigadó Hangszín keretében a helyi The Crazy Plumbers zenekar Rockabilly Roots cím alatt zenés rocktörténeti kalandozásra invitálta a hallgatóságot, az ’50-es évekbe.
A psychobilly-rockabilly trió tagjai épphogy felocsúdtak a Flagellum Dei MC oroszfalvi székházában szombaton adott fergeteges koncertjük után, már ismét közönség elé álltak. Igaz, ezúttal nemcsak a helyszín, hanem a produkció is más volt. „Ezzel a műsorral célunk a rockabilly népszerűsítése. Felmerült az ötlet, próbáljuk ki, hogyan szólnának a dalaink az ‘50-es évek rockabilly-hangszerelésében, dobok nélkül. Azonban, mivel a punk-rock igen erős hatással van a zenénkre, nem minden számot sikerült áthangszerelni, ezért döntöttünk úgy, hogy kibővítjük a műsort, és egy rockabilly-történelemórát, zenetörténeti előadást tartunk”, fejtette ki Tofán Levente bőgős, énekes.
A produkciót hosszú próbafolyamat előzte meg, ám a fiúk mégis izgultak a színpadon. „Első alkalommal játszottunk színházban, olyan lámpalázam volt, mint még soha”, mondta Levente. A műsor első részében vetített képekkel és élőzenével tarkított, lenyűgöző zenetörténeti előadás tanúi lehettünk, mely során kiderült, hogy Levente az éneklés és bőgőzés mellett két lábon járó rockabilly-lexikon. Szabó „Moha” István a dobok helyett ezúttal akusztikus gitárra váltott, Szász „Denver” Attila pedig elektromos gitárral tette teljessé a hamisítatlan rockabilly-hangzást. A bő egyórás időutazás során megismerhettük a rockabilly 1954-re tehető születésének, virágkorának és a ‘60-as évek elején bekövetkezett hanyatlásának történetét, amelynek politikai okai voltak, ugyanis a műfaj hatására az addigi szegregált amerikai társadalom kezdett megbomlani: a fehérek a színesbőrűek koncertjeit kezdték látogatni, és fordítva. Lejárató kampány indul a műfaj ellen, melynek köszönhetően az előadók egy része váltott: volt, aki Angliába menekült, másokat mondvacsinált okokkal bebörtönöztek.
Megismerhettük a műfaj szülőházának számító Sun Records független lemezkiadó és tulajdonosa, producere, Sam Philips történetét, hallhattuk az 1956-ig több mint 40 lemezt kiadó Elvis és a börtönrock megteremtőjének számító Johnny Cash dalait, csakúgy, mint a Sun Records első egymillió lemezes eladását produkáló Carl Perkinsét, az anti sztáralkat Buddy Holly-ét, a rockabilly undergroundját képviselő Eddie Cochranét és Gene Vincentét vagy a „női Elvis”-ként ismert Janis Martinét és a ma is élő Wanda Jacksonét. A kitűnő hangulatú koncert levezetéseként a The Crazy Plumbers négy áthangszerelt saját szerzeményét adta elő.