Kár, pedig biztos szép imádság lett volna….
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A helyi és a megyei önkormányzat, a művelődési ház, valamint a belvárosi református egyházközség partnerségében megrendezett kulturális eseménysor első napján, pénteken a budapesti Mezey Katalin Kossuth- és József Attila-díjas író, költő Régi napok rendje című novelláskötetét mutatták be. A művelődési ház Ignácz Rózsa-termében megtartott esemény házigazdája, Czilli Aranka magyartanárnő megjegyezte: ez idáig leginkább költőként hívták meg Mezey Katalint a fürdővárosba, ez az első alkalom, hogy prózaíróként van jelen.
A novelláskötetéről Mezey Katalin elmondta, hogy az első felében levő novellák még a ’80-as években születtek Illés Endre drámaíró, könyvkiadó kérésére, azonban Illés időközben elhunyt, és az új főszerkesztő visszautasította az írásokat. Így a műveket az írónő „elásta”, és hosszú idő eltelte után kerültek elő a garázsból. Akkor a szerző újra átolvasta azokat, és úgy vélte, megértek a megjelenésre, így az új novellák mellé ezek a munkák is belekerültek a kötetébe. A bemutatón a budapesti Bálint Márta, Kossuth-díjas színművész Mezey Katalin műveiből olvasott fel.
Szombaton a belvárosi református parókia tanácstermében (az Ignácz Rózsa-emlékszoba szomszédságában) tartották a rendezvény hivatalos megnyitóját, ahol többek között Balogh Zoltán református esperes, Gödriné Molnár Márta, az Ignácz Rózsa Erdélyi Magyar Egyesület vezetője, valamint Gyerő József kovásznai polgármester köszöntötte az egybegyűlteket.
– Mi, kovásznaiak büszkén tekintünk hivatkozási alapként a kisvárosunkban született avagy itt élő, itt alkotó szellemi nagyjainkra. Köztük Ignácz Rózsa színésznőre, íróra, műfordítóra, akinek gyermekkori emlékképeiben – a mi nem kis örömünkre – éppen Kovászna jelentette a csodák világát – mondta az elöljáró, aki egyúttal köszönetét fejezte ki mindazoknak, akik felvállalták a kovásznai írónő szellemiségének megőrzését és gazdag művészeti hagyatékának felmutatását.
A rendezvény további részében a Tiszta Szív Kórus énekelt Gyerő Katalin vezetésével, majd kezdetét vette a konferencia, ahol számos meghívott tartott előadást. A központi témát Ignácz Rózsa személyisége, illetve az alkotó és Kovászna kapcsolata képezte.
A háromnapos kulturális esemény vasárnap az írónő központi parkban levő mellszobrának megkoszorúzásával zárult. Záró imát Orbán Lajos, a vajnafalvi egyházközség lelkipásztora mondott.
Kár, pedig biztos szép imádság lett volna….
Miért kell előre megírni a tudósítást ?
azert, hogy legyen amibe bele kotni 🙂 ellenkezo esetben unalmas lenne az elet
Ha már az első két nap programja ennyire részletesen be van mutatva, akkor illik megemlíteni, hogy vasárnap ünnepi istentisztelet volt a református templomban, majd ezután folytatódott az ünnepség a központi parkban. És sajnos Orbán Lajos vajnafalvi református lelkész NEM mondott záróimát, ugyanis NEM volt a helyszínen!