Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Ágoston József kultúrigazgató, könyvtáros és Székely Géza grafikusművész által szervezett alkotótábor az idén is sikeresen zárult. A megnyitó kezdetén a tárlat ötletgazdája és kurátora, Székely Géza köszöntötte az egybegyűlteket. Ezt követően dr. Deák Ferenc Loránd művészettörténész, magyartanár mutatta be a tárlat anyagát.
Deák elmondta, nem véletlen, hogy a régi emberek a mítoszokban a szülőhelyüket köldökzsinórnak nevezték, amelytől nem szakadtak el teljesen, és az évszakok – tavasz, nyár, ősz, tél – körforgásába kapaszkodtak.
– Egy alkotótábor az időhajsza elé sorompót állít. Az idegenből érkező művészek előtt feltárul egy település szőttese, aminek van színe és van fonákja – taglalta. – Kísérőprogramokkal, egy szabadegyetem gondolatával megszervezett tábor van az alkotók és a gyerekek háta mögött, amely összekötötte őket, de nemcsak a résztvevőket, hanem a helyieket is egyben.
A kiállítás anyagán érezhető volt a szervezők jelen iránti érzékenysége, hiszen Székely Géza kortárs feladatok elé állította az alkotókat, feszes tempót diktálva számukra. Néhány művésznek a helyi kutakodásra épülő értékközvetítése mellett az otthonról hozott képek is egymás mellé kerültek. Egy-egy alkotás során hol különféle motívumokból építkeztek, hol a hétköznapi falusi életet helyezték középpontba, így az emberi kapcsolatok ábrázolása mellett még pityókászsákok láthatók a falakon.
Deák Ferenc kiemelte Bencsik János rajzait, amelyek a szén és a pasztell egymásnak feszülő anyaghasználatával tárnak fel és fednek el egyszerre rétegeket. Majd Vass Csaba Csernátoni múltidéző című alkotására tért rá, amelyen nyugalmazott Haszmann Pál Péter népművész és édesapja látható. De nem hagyta figyelmen kívül Hideg Margit képeit sem, hiszen ezek idézik leginkább a múlt leheleteit. Ugyanakkor az alkotótáborozás idején született, a hely szelleme ihlette művek mellett olyanok is bemutatásra kerültek, amelyek a résztvevők műtermi tevékenységébe nyújtanak bepillantást. Figyelemre méltó az is, hogy a község rajzolni-festeni szerető, tehetséges gyerekeinek alkotásai is gazdagítják az idei tárlatot.
Dr. Deák Ferencet követően a vendégművészek is köszönetüket fejezték ki, valamint egy-egy kedves gondolattal méltatták a közönséget. A gyerekektől pedig megtudtuk, hogy a jó hangulat mellett a finom ebédek is sok boldog pillanatot okoztak.
A megnyitó után a szervezők emléklapokat adtak át a jelenlévőknek. A tárlatot szeptember 25-ig tekinthetik meg az érdeklődők, munkanapokon 10–16 óra között.