Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Sepsibodokon emelkedett hangulat uralkodott a kultúrház nagytermében, ahol a Bodoki Henter Károly Általános Iskola tanulói tartottak nívós programot a szoboravató alkalmából. Ezt megelőzően a vendégeket köszöntő Fodor István polgármester felidézte: Imreh István Bodokon járta az elemi iskolát, későbbi tanári-kutatói pályája az itt szerzett ismereteken alapult.
– A falusi származás Imreh István tudományos munkássága szempontjából is jelentős tényező. Sepsibodok és a székely falu történetének kutatása történetírói tevékenységének központi témájává vált. A bodokiak emlékezetében Imreh István mint a folyóparton olvasó, idejét tanulással töltő, társasági élettől távolmaradó, tisztelettudó, külsejét tekintve igen vonzó, úri fiúként él – mondta a polgármester.
Ezt követően Tamás Sándor megyetanácselnök „megkülönböztetett tisztelettel” köszöntötte Egyed Ákos Háromszékről Kolozsvárra elkerült professzort, akadémikust és Pozsony Ferenc néprajzkutatót, az MTA kőlső tagját, hangsúlyozván: nagyon fontos, hogy ilyen „lámpás emberek” származnak köreinkből. Ezekhez hasonló volt Imreh István is, akinek munkásságában kiemelt helyen szerepelt Bodok és Oltszem.
A csillapodó esőben, a József Attila Művelődési Ház parkjában Kiss Jenő, a Háromszéki Mikes Kelemen Közművelődési Egyesület tiszteletbeli elnöke, valamint Fodor István leplezte le a történész Vargha Mihály által készített mellszobrát. Tegnap délután Sepsiszentkirályban emléktáblát avattak a kutató tiszteletére. Fodor Imre, Sepsiillyefalva polgármestere úgy fogalmazott, nem csak régi templomainkat, épületeinket, hídjainkat kell, hogy felújítsuk és megtartsuk, hanem újra fel kell fedeznünk azokat az elődeinket is, akiknek munkássága, kitartása, helytállása példát mutathat a mai és jövendőbeli generációknak, és Imreh István minden kétséget kizáróan ezek közé tartozik.
Imreh István Illyefalván született 1919. szeptember 12-én, de szülei néhány év múlva Sepsibodokra költöztek, itt járt elemi iskolába. Előbb a kolozsvári Unitárius Kollégiumban, majd a brassói Református Felső-Kereskedelmi Iskolában tanult. 1940-ben a hatalomváltással Kolozsvárra visszatért Ferenc József Tudományegyetem közgazdaságtudományi karának hallgatója lett. A háború után, 1948-től 1983-as nyugdíjazásáig a Babeş-Bolyai Tudományegyetemen a közgazdasági, majd a történelmi karon tevékenykedett. 2003. január 31-én hunyt el Kolozsváron. 1943-ban megjelent első publikációja Sepsibodokhoz kapcsolódik, kutatómunkájának központi helyén mindvégig a székelység gazdaság- és társadalomtörténetének feltárás szerepelt. Legismertebb munkái: A rendtartó székely falu (1973) és a Törvényhozó székely falu (1983).