Vetró-plakettet avattak Mezősámsondon
Bethlen István gróf, egykori magyar miniszterelnök bronz emlékplakettjét leplezték l...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Székhelyükön különleges élményben volt részünk, ugyanis soron következő bemutatójuk próbájának megtekintése után tartottak számunkra sajtótájékoztatót a Háromszék Táncegyüttes illetékesei.
Megtapasztalhattuk, hogy a sikerhez nem elegendő a jó forgatókönyv, találó zene, kifejező díszlet, felkészült táncmester, tehetséges társulat. De még a megfelelő jelmezek, színvonalas zenekar, gyakorlott fény- és hangtechnikusok is kevésnek bizonyulnak – mert a rendező a szíve-lelke egy ilyen közösségnek. Munkájuk összehangolójaként és mozgatórugójaként az ő tudásán, hozzáállásán múlik ugyanis tagjainak teljesítménye. Ez a megállapítás pedig Könczei Árpádra hatványozottan igaz, hiszen egy személyben forgatókönyvírója, zenei szerkesztője, díszlettervezője, valamint rendező-koreográfusa a Mundruc címet viselő táncjátéknak.
A próbát követő sajtótájékoztatón tőle tudhattuk meg, hogy Mundruc, vagyis Mátyás István (1911–1977) híres magyarvistai táncművész volt. Kalotaszeg utánozhatatlan és a mai napig legkiválóbb néptáncos egyénisége. Monográfiáját a szintén túl korán elhunyt Martin György (1932–1983) néprajzkutató, tánctörténész írta meg, ezért a május 6-án, szombaton bemutatandó előadás mindkettőjüknek emléket állít.