Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az elődök kultúrája egykettőre elpárolog, ha minden nemzedék újra meg újra meg nem szerzi magának – vallja Kodály Zoltánnal dr. Gőblyös István, aki több mint 40 esztendeje lovagol, a legnagyobb hazai és külföldi mesterektől szerezte meg a lóra és megülésére vonatkozó ismereteit. Folyamatosan kutatja és tanulmányozza a magyar elődök tevékenységét, hogy elsajátíthassa világszínvonalú, egyedi tudásukat és továbbadhassa napjaink lovasainak.
A szakember rámutatott, hogy a 19. század végére megszűnt a ló együttműködő készséget és hosszú használati élettartalmat feltételező gazdasági, valamint katonai jelentősége. Ezzel egy időben pedig a sportban játszott szerepe, és vele együtt a teljesítményszemlélet került előtérbe, ami a lovak kiképzésére szánt idő lerövidüléséhez, és a lovaglás elüzletesedéséhez vezetett. Ezen az áldatlan állapoton akar változtatni, mely szándékhoz a magyar nemzet évezredekre visszatekintő lóhoz való kötődésén kívül, hozzájárul annak felismerése is, hogy ez a nemes állat maradt az utolsó kapocs, ami a XXI. század emberét a természethez köti. Éppen ezért a lovas ma már nem akar másoknál kiválóbb lenni, hanem önmaga és lova kiteljesítését, közös boldogságukat, szellemi és fizikai egészségük megőrzését szeretné elérni és fenntartani. A ló kiképzésének célja ismét az együttműködő készség és a hosszú használati élettartam biztosítása lett.