Vetró-plakettet avattak Mezősámsondon
Bethlen István gróf, egykori magyar miniszterelnök bronz emlékplakettjét leplezték l...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kommunizmusnak becézett vörös pestis, valamint a vele társult romániai sovinizmus erkölcsöt, kultúrát és közösséget romboló, illetve pusztító hatásáról nyújt látleletet Puskás Attila legújabb, Utak és ösvények című könyve, melyet kedd délután mutattak be a Bod Péter Megyei Könyvtárban.
A látleletet családja és önmaga kálváriajárásának felidézése által nyújtja, ezzel nem csak sorai hitelességét növelvén meg, hanem az olvasásuk által kiváltott döbbenetet is. A 20. század második fele ugyanis nehéz körülményeket kínált a puszta megélhetéshez, főképp azoknak, akik azt a fajta polgári értékrendet képviselték, amit például a kolozsvári Puskás család – hangzott el Ferencz Csaba újságíró szájából a szerzővel folytatott beszélgetése során. És hogy ez így volt, azt legjobban a múlt rendszert így vagy úgy átvészelők tanúsíthatják. Hiszen ők kénytelenek voltak a saját bőrükön megtapasztalni egy embertelen rendszer kegyetlenkedéseit, annak minden hordalékával és következményével együtt. Éppen ezért igaza van Puskás Attilának, aki a túlélőket arra biztatta, hogy írják meg önéletrajzukat, mert az idővel történelemmé válik.
A kötet egy 86 éves értelmiségi töredelmes vallomása a megtett életútról, mely Kolozsváron vette kezdetét, majd az egyetem elvégzése után Csíkszeredában, Csíkdánfalván, a szekuritáté celláiban, a marosvásárhelyi és szamosújvári börtönben, valamint Sepsiszentgyörgyön folytatódott. Olvasása közben pedig megtudhatjuk, hogyan válhat egy tehetséges, tettre kész, ifjú tanár mintapedagógusból börtönlakóvá, anélkül, hogy bármilyen törvénytelenséget is elkövetett volna.