Vetró-plakettet avattak Mezősámsondon
Bethlen István gróf, egykori magyar miniszterelnök bronz emlékplakettjét leplezték l...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Elsőként az intézmény vezetője, Bordás Beáta köszöntötte a vendégeket, majd Hosszú Zoltán szobrászművész méltatta a tárlatot, rámutatván a kiállítás előzményeire és célkitűzéseire. Mint fogalmazott, Madaras Péter, a kiállítás kurátora az utóbbi két évben az Erdélyben született vagy erdélyi kötődésű, 50 év alatti magyar képzőművészek alkotói tevékenységét kutatta. Ennek eredményeként egy több mint 130 művész nevét tartalmazó adatbázist állított össze, majd egy szubjektív válogatást követően került a meghívottak listájára annak a harmincöt képzőművésznek a neve, akiknek alkotásait a jelen tárlat keretében ismerhetik meg az érdeklődők.
„A Lábas Házban szervezett kiállítások szellemiségének folytatásaként megálmodott triennálé első kiadása, az Ösztön című seregszemle célkitűzése egyrészt keretet és lehetőséget biztosítani a célzottan meghívott művészek számára, hogy megmutassák alkotói tevékenységük gyümölcsét, másrészt pedig az, hogy a kiállítás által egy többé-kevésbé átfogó képet alkothassunk az erdélyi korszellem különböző képzőművészeti megnyilvánulásairól” – tette hozzá a szobrászművész. A megnyitó végén Fekete Zsolt perkuciós előadása kápráztatta el az egybegyűlteket, ugyanakkor a kiállítás anyagához fűződő katalógus megvásárlására is adódott lehetőség.
A kiállítás témájához minden meghívott művész szabadon kapcsolódott saját gondolati és képi világával. A tárlaton többek között olyan budapesti, nagyváradi, kolozsvári vagy sepsiszentgyörgyi művészek munkáit láthatjuk, mint Tódor Tamás, Polgár Botond, Bodoni Zsolt, Kudor Duka István, Gagyi Botond vagy NicuBarb.
Az EMŰK további két programponttal is színesítette az Őszi Vásár és Kultúrszüret kínálatát. Szombat délelőtt Csillag István grafikusművész a meseillusztráció rejtelmeiről és az általa illusztrált mesekönyvekről beszélgetett Száraz Annával, az EMŰK munkatársával a Gutenberg Könyvesboltban. A délutáni órákban pedig Bordás Beáta művészettörténész egy városi séta keretében több egykori és mai sepsiszentgyörgyi műterembe kísérte el az érdeklődőket, akik megismerhették a művészeti alkotások születésének helyét és körülményeit, illetve beszélgethettek a képzőművészekkel.
Gocz Tibor