Gyárfás István a Jazz Bisztróban
A Gyárfás István Trió zenél november 16-án este 7 órától a kézdivásárhelyi Jazz Bisz...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A népes közönséget Imreh-Marton István Attila, a Kovászna Megyei Művelődési Központ igazgatója köszöntötte, majd felkérte dr. Kinda István néprajzkutatót, meséljen a kiállításról, és egyben hivatalosan is nyissa meg azt. Kinda kiemelte, Háromszék és Erdővidék a Kárpát-medencei nyelvterület szintjén is kiemelkedően gazdag élő kézműves hagyománnyal rendelkezik. „Viszont egy évszázad alatt a kézműves foglalkozások száma felére csökkent, az utóbbi évtizedben pedig még inkább felgyorsult az eltűnésük” – tette hozzá.
A 14 mesterségre tagolt pannósorozat csak ízelítőt nyújt a hagyományos székelyföldi népi mesterségek világából, a mestersegek.ro honlapon 46 foglalkozást lehet tanulmányozni, amelyekről kisfilmek is készültek. A szervezők reményei szerint a kiállítás két hétig lesz látogatható a képtár udvarán, viszont ez az időjárástól is függ.
A kiállítást Kovászna Megye Tanácsa, a Kovászna Megyei Művelődési Központ és a Kádár László Képtár szervezte közösen, Norvégia, Lichtenstein és Izland által finanszírozott pályázat részeként jött létre. A KMT és a KMMK több mint egy évtizede támogatja és szervezi a Kovászna megyei népi mesterségek feltárását, megismerését és megismertetését célzó kutatási és dokumentációs projekteket.