Megjelent a Székely Kalendárium, feltárul csodaország kapuja!
A Székely Kalendárium 2025. évre szóló kiadása már kapható lapárusuknál és az ismert...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
– Sikeres évünk volt tavaly, amikor 10.224-en tekintették meg intézményünk állandó és időszakos tárlatait – fejtette ki beszélgetésünk elején dr. Dimény Attila. Hozzátette, az utóbbi évekhez hasonlóan a hazai látogatók aránya növekvőben van. „Több mint hatezer hazai látogató lépte át intézményünk küszöbét, köztük mintegy 2500 helyi érdeklődő, utóbbiakat elsősorban a rendezvények és az időszakos tárlatok vonzották”. 2019-ben hat képzőművészeti, illetve egy szakmai kiállítást, három előadást, öt könyvbemutatót és egy konferenciát rendeztek a céhtörténeti múzeumban.
Az állandó és időszakos kiállításokhoz kötődnek a Dimény Erika múzeumpedagógus által a ’90-es évek vége óta vezetett foglalkozások, melyeknek köszönhetően évről évre növekszik a múzeumlátogató diákok száma. „A hét programot felölelő negyvenöt múzeumpedagógiai foglalkozásnak mintegy ezer, zömében helyi résztvevője volt. Ezekre idén is szeretettel várjuk az érdeklődőket, előzetes jelentkezést követően” –, hangsúlyozta az intézményvezető. A múzeumon kívüli tevékenységek között az érdeklődőknek bemutatták a fényképészet interaktív módon történő megismerésére lehetőséget nyújtó Napfény-műtermet, emellett temetősétákat rendeztek, melyek során a régi református temetőben nyugvó nagyjaink életpályáját elevenítették fel. „Ezek továbbra is igényelhetők, szívesen állunk csoportok rendelkezésére”.
Idén a foglalkozások mellett kilenc kiállítást tervez az intézmény, ezek közül Para Mária Háromszéki tájak és textilreliefek című tárlatát ma 18 órakor nyitják meg. Februárban történelmi zászlókiállítást rendeznének, ezt a tervek szerint március 8-án a hagyományos ünnepi tárlat követi, májusban a Nagy Mózes Elméleti Líceum rajztagozatának évzáró kiállítása, júniusban a Muravidéki Baráti Kör zománcművészeti kiállítása, júliusban az Incitato művésztábor záró kiállítása, augusztusban színháztörténeti bábkiállítás, októberben II. Rákóczi Ferenc-emlékkiállítás, majd novemberben a Borbély Sándor-emlékkiállítás zárja a sort. „Emellett egy Coroi Artur-könyvbemutatót is tervezünk áprilisban”, hangsúlyozta az intézményvezető, hozzátéve, az április–május időszakban felújítanák a földszinti kiállítótermeket, illetve az állandó kiállításokat is korszerűsítenék.