Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az eseményen megjelent érdeklődőket Dimény Attila múzeumigazgató köszöntötte. „Kodály születésének 135,. halálának 50. évfordulója kapcsán készült egy vándorkiállítás, amely Szebeni Zsuzsa, a Balassi Intézet Magyar Kulturális Központja sepsiszentgyörgyi fiókjának igazgatója révén eljutott hozzánk is. A háromszoros Kossuth-díjas magyar zeneszerző, zenetudós, zeneoktató, népzenekutató által és róla írt kiadványokat, szerzeményeit tartalmazó hanghordozókat és ritka dokumentumokat láthatnak itt a tárlatlátogatók”.
Szebeni Zsuzsa elmondta, muzeológus volt, így tudja, milyen az, ha egy kiállítás elindul vándorútjára, és a kurátor nem tudja már gondozni. „Sajnos, ez esetben ennek egyik oka az, hogy Ittzés Mihály zenepedagógus tavaly elhunyt. Viszont abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy felesége kiválogatta azokat az anyagokat, aminek köszönhetően első ízben Kézdivásárhelyen megtekinthető a kiegészített kiállítás”, fejtette ki. Kodály érdemeit sorolva kiemelte, hogy az ő és Bartók Béla nyomán sikerült a zenében azt a reformot véghezvinni, amit a képzőművészetben nem sikerült olyan energikusan megvalósítani, hogy visszanyúltak a gyökerekhez, és ezt a módszert az egész világon elterjesztették.
A folytatásban a Fórika Balázs kántor, karnagy vezette kantai Szentháromság-templom énekkara és a Cantus Kamarakórus különleges Kodály-műsorral készült az eseményre: előbbi a Stabat Matert, egy orgonakísérettel előadott adventi éneket, a Miatyánkot és az Ének Szent István királyhoz című mű rövidített változatát énekelte, míg utóbbi A szép énekszó múzsájához és az Esti dal előadásával érdemelte ki a jelenlévők tapsát.