Szentegyházi filisek a céhes városban
Idén Kézdivásárhelyen ünnepli a magyar kultúra napját Kovászna Megye Tanácsa és a Ko...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ennek a hitnek és kitartásnak köszönhetően alakult át a Sepsi Aréna négy napon át a könyvbarátok találkozóhelyévé. A minőségi kikapcsolódást, vagy ismeretbővítést biztosító olvasmányok beszerzésének helyszínévé. A könyv ünnepének színterévé, ahol a legzsengébbtől az idősekig minden korosztály magas szintű és maradandó kulturális élményekben részesült.
A megálmodói által SepsiBook névre keresztelt rendezvény csütörtök déli nyitányán a megyeszékhelyi Mozsikácska együttes fergeteges hangulatot teremtett a szépszámú gyerekközönségnek. Lelkes tagjai önfeledten szórakoztak a koncert ideje alatt. De ez csak a ráhangoló bevezetője volt a zsenge korúak, serdülők, ifjak és felnőttek számára egyaránt gazdag kínálatot biztosító eseménysorozatnak. A csoportos foglalkozások, könyvbemutatók, író-olvasótalálkozók, színpadi előadások és hangversenyek színes forgatagában mindenki megtalálhatta és tapasztalatunk szerint meg is találta a számára legmegfelelőbbet.
A 17 órára időzített hivatalos megnyitón elsőként Vargha Fruzsina alpolgármester köszöntötte a résztvevőket. Megtiszteltetés és örömként értékelte, hogy neki jutott a város irodalmi életének új fejezetként minősíthető könyvvásár, jelképes avatószalagja elvágásának a nemes feladata.
„Azt hiszem, végig tudtuk, s tudták azok is, akik az elmúlt évszázadban harsányan ellene szóltak, hogy a könyvnek nincs, a könyvnek nem lehet „vége”. Időnként, mint ősszel a természet elalszik, de nem hal meg. Nemzedékek, eszmék arrébb lökhetik, még tüzet is rakhatnak belőle, de amit a könyv tud, azokat a világokat, amelyekbe lapjait forgatva menekülhetünk, még soha semmi és senki nem tudta pótolni – üzente többek között Antal Árpád András polgármester, akinek a szavait Vargha Fruzsina tolmácsolta.
Tamás Sándor, Háromszék megválasztott elöljárója ünnepi beszédében kihangsúlyozta, hogy „a SepsiBook egy új, izgalmas fejezetet nyit Sepsiszentgyörgy, Háromszék és Székelyföld művelődési életében.” Tovább erősíti a térséget jellemző sajátos kulturális-szellemi erőteret. Itt, Háromszéken, Székelyföldön ez a folyamat tudatos törekvés eredménye, amelyben a kulturális-szellemi műhelyek és intézmények küldetése összeér az önkormányzati elképzelésekkel. Így valósulhatnak meg az olyan álmok, mint amilyen a most kezdődő könyvünnep, a SepsiBook.
Szonda Szabolcs, a rendezvényt szervező Bod Péter Megyei Könyvtár vezetője, programigazgató a megvalósulás kiváltotta meghatottságával küszködve beszélt a szép számban egybegyűltekhez. „A jó olvasmány mindig remek útitárs”. Ebből született az ötlet, hogy „legyen ünnepe a könyvnek Sepsiszentgyörgyön is”. Annál is inkább, hogy „ismét találkozhatunk, kezet foghatunk, beszélgethetünk közösségi tereinkben, megszorítások nélkül. Egy lelkes csapat dolgozott december óta azon, hogy a tavasz végére a SepsiBook könyvvásár és kortárs irodalmi fesztivál álomból valósággá váljon. Kellett ehhez nemcsak a megfeszített munka, hanem az is, hogy Sepsiszentgyörgy és Háromszék önkormányzatának támogató akarata egybekapcsolódjon ebben az ügyben is” – idézte fel a kezdeteket és a folytatást.
„Könyvekkel nem lehet megállítani a katasztrófákat, de a könyvek sokszor túlélik azokat” – mutatott rá Vida Gábor író, a Látó folyóirat főszerkesztője, aki arra kérte a hallgatóságot, hogy tekintse ezt az alkalmat egy új kezdetnek.
A felszólalók sorát záró Mircea Dinescu költő, író, publicista, közéleti szereplő ezúttal is a tőle megszokott, könnyednek tűnő, de súlyos üzeneteket közvetítő stílusban fogalmazta meg mondanivalóját a jelenlévők nagy megelégedésére.
Az első sepsiszentgyörgyi könyvvásárt a Mácsafej zenekar, Korodi Janka és Kolcsár József közreműködésével fűszerezett fellépése zárta.