Gyárfás-kiállítás a Székely Nemzeti Múzeumban
A magyar kultúra napja a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban sem telik el és...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Református szertartáson emlékeztek meg vasárnap Csomakőrösön Kőrösi Csoma Sándorról a Liszt Intézet Sepsiszentgyörgy, valamint az erdélyi Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület keretében működő Csoma Emlékközpont és Népfőiskola képviselői. Igét Bende Tamás lelkipásztor hirdetett, majd az eseményt szervező Liszt Intézet Sepsiszentgyörgy vezetője, Szebeni Zsuzsa szólt először az egybegyűltekhez.
– Erdő Mariann, a Liszt Intézet Delhi vezetője átutazott Dardzsilingbe (Kőrösi Csoma Sándor végső nyughelye – szerk. megk.) azért, hogy térben és időben egyszerre emlékezzünk meg. Miközben mi itt megemlékezünk Kőrösi Csoma Sándor haláláról, Dardzsilingben a kollégák elkészítik azt a videóüzenetet, ami az éterben kapcsolódik a mi ünnepségünkhöz. Így lesz a megemlékezés teljes – emelte ki Szebeni Zsuzsa. A folytatásban Percze László konzul mondott ünnepi beszédet, majd Ferencz Éva, a Kőrösi Csoma Emlékközpont és Népfőiskola részéről szólt a jelenlévőkhöz.
– Kőrösi az a személy, aki megnyitotta Közép-Ázsia kapuit a Nyugat felé. A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület és a keretein belül működő Csoma Emlékközpont célja, hogy ezt a kaput tartsuk szélesre tárva. Az ő szellemiségétől vezérelve szeretnénk megszólítani minden korosztályt és nemzetet, hogy öröksége mindenki számára legyen hozzáférhető – mondta Ferencz Éva.
Az ünnepség lezárásaként a különböző egyesületek vezetői koszorúkat helyeztek el az emlékszobában található Csoma-szobor előtt.