Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„A szervezet a projekt hatásaként egy célirányos, személyes élményeken és tapasztalaton alapuló kulturális és személyi fejlődést kíván elérni a résztvevő gyerekek körében. Szeretnénk ezen kulturális témákon keresztül hozzájárulni a helyi identitás erősödéséhez, a helyi kulturális értékek iránti érdeklődés fenntartásához és növeléséhez” – emelte ki Furus Levente, az egyesület elnöke.
A múzeumpedagógia foglalkozások során a múzeumban felhalmozott anyagi és szellemi javak élményszerű tolmácsolása történt, modern művészeti eljárásokat, alkotásokat ismertek meg a résztvevő gyerekek. Betekintést kaptak a technikai hátterekbe, megismerték a kortárs művészetek fogalmát, annak elemeit, valamint ki is próbálhatták ezeket. A drámapedagógiai és múzeumpedagógiai műhelyfoglalkozások az Osonó Színházműhellyel együttműködő szakemberrel, Prezsmer Boglárkával, valamint a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótér munkatársaival közös partnerségben valósultak meg.
A vizuális nevelésen a gyerekek elmerültek a filmezés és a fotózás rövid történetében, a különböző fotózási és filmezési technikák folyamatában, ugyanakkor találkoztak azokkal az eszközökkel, amelyeket ebben a szakmában használnak. A foglalkozáson legnagyobb élményt a kamerás drón használata jelentette. A foglalkozásokat Raymond Gheorghita kivitelezte.
A népi kultúra területén a gyerekek a pásztorfurulya használatával ismerkedhettek meg, népdalokat, és egyéb népi hangszereket szólaltathattak meg. A foglalkozásokat a Fabatka Egyesület részéről Ségercz Ferencz népzenész, népzenekutató, hangszerkészítő vezette.
A projektben közel százötven 7-14 év közötti gyerek vett részt, hét háromszéki településről: Sepsiszentgyörgy, Kökös, Nagyajta, Gelence, Réty, Kálnok és Középajta. A projekt megvalósításában összesen 12 önkéntes oktató vett részt, akik főként a helyi iskolák tanári, tanítói és egyházi közösségéből származnak.
A projekt fő támogatója: Román Nemzeti Kulturális Alap, valamint a Bethlen Gábor Alap és a LC Packaging Kft. Sepsiszentgyörgy.
(Turulmadár Egyesület)