Vetró-plakettet avattak Mezősámsondon
Bethlen István gróf, egykori magyar miniszterelnök bronz emlékplakettjét leplezték l...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az est plakátján címként szereplő Vízen járni tilos tulajdonképpen családtörténeti könyv, amely még mindig készül: az író 28 éves házasságának minden színe, mélysége, magassága, közeledése, távolodása megjelenik egy-egy kis történetben, de ezekből nem hagyható ki Isten sem, hiszen ismert és bevallott módon jelen van a hatgyermekes, háromunokás szerző családjában. Az est folyamán nemcsak prózai írásokból olvasott föl Lackfi, hanem az egybegyűjtött istenes verseket tartalmazó, Van tüzed? című kötetből is, illetve az elmúlt hat év termését feldolgozó Emberszabásból is hallhattunk szerelmes verseket.
Emellett a magyarság karakteréről szóló írásokból, illetve a magyarok kulturálissokk-élményeiből is kóstolót kaptunk, sőt, a Levágott fül című regényből is. A folytatásban megidézte a magyar klasszikusok versritmusait is – nagyon mai témákban – a Szilágyi Örzsébet e-mailjét megírta című kötetből. Gyakorlatilag az érettségi tételként is szereplő Lackfi „előadta magát”, azaz életműve néhány paragrafusát, mert az 55 könyvéből és 35 kötetnyi műfordításából ennyi fért egy órába.
Gyors egymásutánban záporoztak a legszentebb és legprofánabb utalások, szófordulatok, mikro- és makrovilágban keringetett meg ez az irodalmi szédület. Mély filozófiai tartalmak fordultak ritmusgyakorlatokba, száguldó tempóból fékezett le egy-egy jó poénnal, egyszerűen beszélni ugyanis Lackfi számára nem izgalmas, illetve asszociációinak tárháza végtelen, csak a találkozóra szabott idő volt véges – tömte belénk az írói világot, mint a csokit, ahogy regényének egyik szereplője, a vak lány fogalmaz.
Lackfi „vidám fickó”, így jellemezte magát, és az est hangütése is ennek megfelelően alakult. Lánya, Dorottya viszont az énekekkel más hangulatot, színt csempészett a műsorba. Kellemes énekhangja, a bossanova-, sanzon- vagy rockritmusok, amelyek a Sinha Róberttel közös munkában megszülettek, szépen kiegészítették Lackfi szó- és gondolatviharzását, így maga az est lélekbalzsamként hatott, és szépen lezárta a vasárnapot. Minden jó, ha a hétvége vége jó – mondhatnánk.